Na tomto blogu se snažím přinášet zprávy z mých oblíbených zahraničních webů, které se u nás nepublikují.

jeff_session_daca_nezávislé_zprávy

TruthPioneer - 6. září, 2017

Jeff Session, pro kterého se boj proti amnestii stal ústředním bodem jeho desetiletí dlouhé politické kariéry, oznámily naplnění jednoho z hlavních předvolebních slibů prezidenta Donalda Trumpa.

Imigrační program známý jako DACA, který byl zaveden Obamovou administrativou, je zrušen. Imigrační politika by měla sloužit zájmům občanů Spojených států, legálních přistěhovalců i rodilých lidí. Jsme zemí zákonů a solidárnosti. Není však nic solidárního na porušování imigračních zákonů. Dodržování těchto zákonů zachraňuje životy, chrání společnost i daňové poplatníky a zabraňuje lidskému utrpení.

Čtěte dál - Prezident Trump oznámil zákaz vojenské služby transsexuálům

Program DACA nabídl nelegálním cizincům účinnou imunitu proti zákonům a deportaci, pokud přišli do Spojených států před rokem 2007 před dosažením věku 17 let. Více než 800 000 ilegálních osob je v současnosti chráněno před deportací a také jim bylo v rámci programu uděleno pracovní povolení. Průměrný věk těchto nelegálních přistěhovalců je 25 let.

DACA bude zrušena memorandem tajemníka pro vnitřní bezpečnost Elaine Duka a vstoupí v platnost okamžitě. Žádní současní beneficienti nepřijdou po dobu šesti měsíců o svůj status, od včerejšího dne však nebudou přijímány žádné nové žádosti o status DACA.

Jeff Session také zhodnotil dosavadní výsledky prezidenta Trumpa v otázce imigrační politiky.

Úřad prezidenta v posledních několika měsících učinil velký pokrok směrem k vytvoření legálního a ústavního imigračního systému. Díky tomu je náš stát bezpečnější a více chráněn. Zlepší to životy milionů obyčejných Američanů, kteří se potýkají s ekonomickými problémy. Také nám umožní účinněji učit nové přistěhovalce o našem systému vlády a začlenit je do naší společnosti. Omezení počtu nelegální přistěhovalců v posledních měsících je důsledkem politiky prezidenta Trumpa. Ale problém ještě není vyřešen. Není vyloučeno, že bez dalších kroků může nelegální imigrace opět stoupnout.

Nyní, když úřad prezidenta rozhodla o zrušení programu DACA, je na Kongresu, aby vyřešil, co se stane s vice než 800 000 lidmi, kterým byla v rámci programu poskytnuta pomoc.

 

Zdroj - Breitbart

Populární

Muslimský migrant se čtyřmi manželkami a 23 dětmi obdrží v Německu 360 000 eur za rok v dávkách

TruthPioneer - 19. června, 2017

Syrský uprchlík, kterému byl udělen azyl v Německu, spolu s jeho čtyřmi manželkami a 23 dětmi, nyní získává 360 tisíc euro ročně z dávek, což vyvolává pobouření mezi německými občany. 49lety muslimský migrant, identifikovaný pouze jako Ghazia A., utekl v roce 2015 ze Sýrie a nyní sídlí v Montabaure, jihozápadním německém státě Porýní-Falc.

Polský poslanec Dominik Tarczynski vyškolil moderátorku BBC ohledně uprchlíků: „Kolik teroristických útoků jste měli v Londýně?"

TruthPioneer - 25. června, 2017

Polsko odmítá dodržet dohodu z roku 2015, jejímž cílem je ulehčit Řecku a Itálii od problému s uprchlíků na jejich území tím, že přerozdělí 160 000 uprchlíků mezi ostatní členy EU.

Migranti v Calais rozbili řidiči hlavu kamenem a unesli kamion

TruthPioneer - 26. července, 2017

Méně než šest týdnů po smrti Polského řidiče dodávky v Calais způsobené místními migranty, byl napaden další řidič kamionu. Tentokrát byl migranty udeřen kamenem do hlavy a následně mu byl ukraden kamion.

Švédská vláda nařídila klinice ukončit léčbu obětí znásilnění v zájmu léčby migrantů

TruthPioneer - 8. června, 2017

Švédska vláda oznámila, že na klinice ve Stockholmu už nebudou ošetřovat oběti znásilnění a peníze budou vynaloženy na léčbu traumatizovaných muslimských migrantů.

Migrace či invaze? 1 000 afrických mužů vyzbrojených tyčemi a improvizovanými oštěpy vzalo útokem španělské hranice

TruthPioneer - 10. srpna, 2017

Okolo tisíce afrických migrantů vyzbrojených provizorními zbraněmi se pokusilo v úterý ráno znovu zaútočit na španělskou enklávu Ceuta, která leží na pobřeží severní Afriky. Chtěli tak docílit vstupu do Španělska a tím i Evropské Unie.

Go to top