Na tomto blogu se snažím přinášet zprávy z mých oblíbených zahraničních webů, které se u nás nepublikují.

china_censorship_necenzurované_zprávy_TruthPioneer

TruthPioneer - 30. srpna, 2017

Čínská vláda se snaží zamezit kritickým hlasům, které nesouhlasí s její politikou. Internetové společnosti musí uchovávat záznamy o skutečné identitě každého, kdo zveřejňuje komentáře na internetových diskuzích a fórumech.

Technologický internetový blog Endgadget píše, že tento nový požadavek čínské vlády má odradit od falešných zpráv, nadávek a nelegálních zpráv. Vzhledem k politickému klimatu v Číně lze předpokládat, že lidé už nebudou ochotni kritizovat a napadat politický řád v zemi, pokud je teď vyšetřovatelé můžou sledovat.

Načasování nového požadavku na totožnost, omezení virtuálních privátních sítí VPN a dalších restrikcí není náhodné. Ještě v tomto roce na podzim se uskuteční devatenáctý národní sjezd Čínské komunistické strany. To je obvyklá doba kdy strana zvyšuje cenzuru, aby se vyhnula kritice.

Čtěte dál - Německo schválilo zákon o nenávistných projevech on-line a zatklo 36 lidí, kteří říkali to, co neměli

Tento typ cenzury se šíří z Číny a proniká do dalších zemí.

Facebook před letošními volbami v Německu zablokoval už tisíce účtů na své síti. Tvrdí, že tím bojuje se zprostředkovateli takzvaných falešných zpráv, aby byli uživatele chránění před dezinformacemi.

Před letošními prezidentskými volbami ve Franci Facebook dokonce zablokoval přes 30 000 účtů. V té době Facebook použil podobné vysvětlení pro tuto cenzuru. Tvrdil, že účty byly zakázány kvůli šíření nevěrohodného materiálu, dezinformací nebo jiného podvodného obsahu.

Německo nedávno také vytvořilo zákon o nenávistných projevech on-line, což by vedlo k tomu, že Facebook bude nucen uhradit pokuty ve výši až 50 milionů eur, pokud v určitém časovém období sesmaže nevhodný obsah.

 

Zdroj - Milo

Populární

Muslimský migrant se čtyřmi manželkami a 23 dětmi obdrží v Německu 360 000 eur za rok v dávkách

TruthPioneer - 19. června, 2017

Syrský uprchlík, kterému byl udělen azyl v Německu, spolu s jeho čtyřmi manželkami a 23 dětmi, nyní získává 360 tisíc euro ročně z dávek, což vyvolává pobouření mezi německými občany. 49lety muslimský migrant, identifikovaný pouze jako Ghazia A., utekl v roce 2015 ze Sýrie a nyní sídlí v Montabaure, jihozápadním německém státě Porýní-Falc.

Polský poslanec Dominik Tarczynski vyškolil moderátorku BBC ohledně uprchlíků: „Kolik teroristických útoků jste měli v Londýně?"

TruthPioneer - 25. června, 2017

Polsko odmítá dodržet dohodu z roku 2015, jejímž cílem je ulehčit Řecku a Itálii od problému s uprchlíků na jejich území tím, že přerozdělí 160 000 uprchlíků mezi ostatní členy EU.

Migranti v Calais rozbili řidiči hlavu kamenem a unesli kamion

TruthPioneer - 26. července, 2017

Méně než šest týdnů po smrti Polského řidiče dodávky v Calais způsobené místními migranty, byl napaden další řidič kamionu. Tentokrát byl migranty udeřen kamenem do hlavy a následně mu byl ukraden kamion.

Švédská vláda nařídila klinice ukončit léčbu obětí znásilnění v zájmu léčby migrantů

TruthPioneer - 8. června, 2017

Švédska vláda oznámila, že na klinice ve Stockholmu už nebudou ošetřovat oběti znásilnění a peníze budou vynaloženy na léčbu traumatizovaných muslimských migrantů.

Migrace či invaze? 1 000 afrických mužů vyzbrojených tyčemi a improvizovanými oštěpy vzalo útokem španělské hranice

TruthPioneer - 10. srpna, 2017

Okolo tisíce afrických migrantů vyzbrojených provizorními zbraněmi se pokusilo v úterý ráno znovu zaútočit na španělskou enklávu Ceuta, která leží na pobřeží severní Afriky. Chtěli tak docílit vstupu do Španělska a tím i Evropské Unie.

Go to top