Na tomto blogu se snažím přinášet zprávy z mých oblíbených zahraničních webů, které se u nás nepublikují.

iuventa_nezavisle_noviny

TruthPioneer - 11. srpna, 2017

Italská vláda zveřejnila fotografické důkazy, o kterých tvrdí, že zachycují německou nevládní neziskovou organizaci Jugend Rettet, jak spolupracuje s pašeráky lidí u pobřeží Libye.

Organizace Jugend Rettet provozuje záchranné mise v oblasti libyjského pobřeží. Italští prokurátoři ji nyní obvinili ze spolupráce s pašeráky lidí. Italské úřady vydaly fotografie, které podle jejich názoru ukazují loď Iuventa od Jugend Rettet velmi blízko pašerácké lodi. Před několika dny italské úřady zabavily Iuventu a oznámily, že nejméně 15 aktivistů spojených s organizaci Jugend Rettet je aktivně vyšetřováno kvůli spolupráci s pašeráky lidí.

Prokurátor Ambrogio Cartosio řekl:

Důkazy jsou velmi závažné. Máme důkazy o setkáních mezi pašeráky, kteří doprovázeli nelegální přistěhovalce z Afriky na palubu Iuventy, a členy posádky. V některých případech loď zachraňovala migranty v nouzi, mnohokrát však byli migranti jednoduše pašeráky dovezeni až k Iuventě. To se odehrávalo poblíž libyjského pobřeží.

iuventa1

 Jugend Rettet loď Loď Iuventa humanitární organizace Jugend Rettet. Italské úřady tvrdí, že osoby v motorovém člunu vpravo jsou obchodníci s lidmi. Foto: Polizia di Stato.

 

iuventa2

 Italská policie tvrdí, že muži v motorovém člunu jsou pašeráci lidí. Foto: Polizia di Stato.

 

Proactiva Open Arms, španělská humanitární nezisková organizace, se tento týden také dostala do potíží s italskými úřady. Jejich lodi Golfo Azzurro byl zamítnut přístup do italských přístavů. Úřady ji obvinily z operace v libyjských teritoriálních vodách, čímž porušuje pravidla nového kodexu chování pro neziskové nevládní organizace schváleného italskou vládou. Tento nový kodex chování odmítlo podepsat několik nevládních organizací, včetně Jugend Rettet a Lékařů bez hranic.

Čtěte dál - Itálie zabavila záchrannou loď německé nevládní neziskové organizace kvůli nelegálním aktivitám a kontaktům s pašeráky lidí

V letošním roce do Itálie přišlo už přes 100 000 migrantů ze severní Afriky, mnoho z nich bylo zachráněno nevládními organizacemi. Evropská pohraniční agentura Frontex prohlásila, že nevládní organizace působí jako přitažlivá síla, která povzbuzuje více přistěhovalců k pokusu o často nebezpečnou plavbu do Evropy.

Humanitární organizace argumentují, že ony jen zachraňují jednotlivce, kteří prchají před pronásledováním a válečnými konflikty. Organizace spojených národů naopak přiznala, že velká většina migrantů přichází do Evropy z ekonomických důvodů.

Neziskovky dále tvrdí, že mezi migranty je mnoho žen a děti, které zvláště potřebují naši pomoc. Kolik procent z celkového počtu uprchlíků ženy a děti tvoří, to neuvedly. Také se nezmínili, že se v poslední době objevilo mnoho zpráv ženách a mladých dívkách, jak jsou nuceny k sexuálnímu otroctví, jakmile do Evropy dorazí.

 

Zdroj - Breitbart

Populární

Muslimský migrant se čtyřmi manželkami a 23 dětmi obdrží v Německu 360 000 eur za rok v dávkách

TruthPioneer - 19. června, 2017

Syrský uprchlík, kterému byl udělen azyl v Německu, spolu s jeho čtyřmi manželkami a 23 dětmi, nyní získává 360 tisíc euro ročně z dávek, což vyvolává pobouření mezi německými občany. 49lety muslimský migrant, identifikovaný pouze jako Ghazia A., utekl v roce 2015 ze Sýrie a nyní sídlí v Montabaure, jihozápadním německém státě Porýní-Falc.

Polský poslanec Dominik Tarczynski vyškolil moderátorku BBC ohledně uprchlíků: „Kolik teroristických útoků jste měli v Londýně?"

TruthPioneer - 25. června, 2017

Polsko odmítá dodržet dohodu z roku 2015, jejímž cílem je ulehčit Řecku a Itálii od problému s uprchlíků na jejich území tím, že přerozdělí 160 000 uprchlíků mezi ostatní členy EU.

Migranti v Calais rozbili řidiči hlavu kamenem a unesli kamion

TruthPioneer - 26. července, 2017

Méně než šest týdnů po smrti Polského řidiče dodávky v Calais způsobené místními migranty, byl napaden další řidič kamionu. Tentokrát byl migranty udeřen kamenem do hlavy a následně mu byl ukraden kamion.

Švédská vláda nařídila klinice ukončit léčbu obětí znásilnění v zájmu léčby migrantů

TruthPioneer - 8. června, 2017

Švédska vláda oznámila, že na klinice ve Stockholmu už nebudou ošetřovat oběti znásilnění a peníze budou vynaloženy na léčbu traumatizovaných muslimských migrantů.

Migrace či invaze? 1 000 afrických mužů vyzbrojených tyčemi a improvizovanými oštěpy vzalo útokem španělské hranice

TruthPioneer - 10. srpna, 2017

Okolo tisíce afrických migrantů vyzbrojených provizorními zbraněmi se pokusilo v úterý ráno znovu zaútočit na španělskou enklávu Ceuta, která leží na pobřeží severní Afriky. Chtěli tak docílit vstupu do Španělska a tím i Evropské Unie.

Go to top