Na tomto blogu se snažím přinášet zprávy z mých oblíbených zahraničních webů, které se u nás nepublikují.

migrace_afrika_spanelsko_nezávislé_zprávy

TruthPioneer - 10. srpna, 2017

Okolo tisíce afrických migrantů vyzbrojených provizorními zbraněmi se pokusilo v úterý ráno znovu zaútočit na španělskou enklávu Ceuta, která leží na pobřeží severní Afriky. Chtěli tak docílit vstupu do Španělska a tím i Evropské Unie.

Podle velitelství pohraniční stráže byli zraněni nejméně tři španělští důstojníci a 10 marockých migrantů. Policistům se nakonec podařilo vytlačit tento extrémně násilný dav afrických přistěhovalců. Ti během útoku použili ručně vyrobené oštěpy a ostré předměty, někteří z nich házeli na policii i kameny.

Čtěte dál - Itálie zabavila záchrannou loď německé nevládní neziskové organizace kvůli nelegálním aktivitám a kontaktům s pašeráky lidí

Tento další pokus proniknout na území Evropské unie z Maroka přišel jen den poté, co si policista zlomil nohu, když 300 subsaharských Afričanů zaútočilo na přechodu Tarajal, 187 z nich se podařilo dostat se do španělské enklávy Cueta.

Video: Migranti překročili hranice v Cuetě

Španělský vládní delegát v Ceutě Nicolás Fernández Curucull uvedl, že k zraněním došlo v důsledku násilného chování migrantů, když zaútočili na pohraniční agenty. Humanitární organizace Amnesty International toto prohlášení samozřejmě kritizovala a uvedla, že podobná prohlášení mohou potenciálně povzbudit nenávistné a xenofobní názory ve společnosti.

V tiskové zprávě Amnesy International uvedla:

Amnesty International upozorňuje na nárůst nebezpečné rétoriky "my proti nim", kterou je nutno zastavit. Je nezbytné, aby EU otevřela bezpečné a legální cesty pro přistěhovalce ze subsaharské Afriky.

V úterý španělská policie také zadržela 19 severoafrických migrantů, kteří se ukrývali v nákladních automobilech, naložených poutními atrakcemi po nedávné pouti uspořádané v Ceutě. Důstojníci se psi a termokamerami objevili skupinu Maročanů a Alžířanů mezi kamiony, jak čekali na nástup do trajektu do Španělska.

Pokusy migrantů dostat se do Španělských enkláv Melila a Cueta na severu Afriky jsou stále více a více násilná a nebezpečná. Migranti používají palice, železné tyče a další podobné náčiní k útokům na pohraniční stráž. Nazývat je migranty není úplně přesné, neboť stovky lidí se zbraněmi, kteří ilegálně berou útokem státní hranice, to není migrace, ale invaze.

 

Zdroj - Breitbart

Populární

Muslimský migrant se čtyřmi manželkami a 23 dětmi obdrží v Německu 360 000 eur za rok v dávkách

TruthPioneer - 19. června, 2017

Syrský uprchlík, kterému byl udělen azyl v Německu, spolu s jeho čtyřmi manželkami a 23 dětmi, nyní získává 360 tisíc euro ročně z dávek, což vyvolává pobouření mezi německými občany. 49lety muslimský migrant, identifikovaný pouze jako Ghazia A., utekl v roce 2015 ze Sýrie a nyní sídlí v Montabaure, jihozápadním německém státě Porýní-Falc.

Polský poslanec Dominik Tarczynski vyškolil moderátorku BBC ohledně uprchlíků: „Kolik teroristických útoků jste měli v Londýně?"

TruthPioneer - 25. června, 2017

Polsko odmítá dodržet dohodu z roku 2015, jejímž cílem je ulehčit Řecku a Itálii od problému s uprchlíků na jejich území tím, že přerozdělí 160 000 uprchlíků mezi ostatní členy EU.

Migranti v Calais rozbili řidiči hlavu kamenem a unesli kamion

TruthPioneer - 26. července, 2017

Méně než šest týdnů po smrti Polského řidiče dodávky v Calais způsobené místními migranty, byl napaden další řidič kamionu. Tentokrát byl migranty udeřen kamenem do hlavy a následně mu byl ukraden kamion.

Švédská vláda nařídila klinice ukončit léčbu obětí znásilnění v zájmu léčby migrantů

TruthPioneer - 8. června, 2017

Švédska vláda oznámila, že na klinice ve Stockholmu už nebudou ošetřovat oběti znásilnění a peníze budou vynaloženy na léčbu traumatizovaných muslimských migrantů.

Migrace či invaze? 1 000 afrických mužů vyzbrojených tyčemi a improvizovanými oštěpy vzalo útokem španělské hranice

TruthPioneer - 10. srpna, 2017

Okolo tisíce afrických migrantů vyzbrojených provizorními zbraněmi se pokusilo v úterý ráno znovu zaútočit na španělskou enklávu Ceuta, která leží na pobřeží severní Afriky. Chtěli tak docílit vstupu do Španělska a tím i Evropské Unie.

Go to top