Na tomto blogu se snažím přinášet zprávy z mých oblíbených zahraničních webů, které se u nás nepublikují.

iuventa_nezávislé_zprávy

TruthPioneer - 4. srpna, 2017

Italské pobřežní hlídky zabavily záchrannou loď provozovanou německou skupinou Jugent Rettet, která pomáhá uprchlíkům ve Středomoří. Itálie tvrdí, že posádka lodi převáží migranty přímo z pašeráckých lodí poblíž pobřeží Libye.

Na videu je zachycena loď Iuventa humanitární organizace Jugent Rettet, jak přijíždí na ostrov Lampedusa obklopena několika loděmi pobřežní stráže poté, co byla ve středu ráno zastavena na moři. Policie hned po zakotvení loď prohlédala a zkontrolovala pasy všech členů posádky.

Jugend Rettet přes svůj účet na Twitteru uvedla, že neobdržela žádné informace o vyšetřování. Další komentáře už neposkytla. Je to poprvé, co italská policie zadržela humanitární loď. Tento krok byl podniknou v době, kdy se objevují různé podezření na roli, kterou nevládní organizace hrají při záchraně migrantů z pobřeží Libye a jejich převozu do italských přístavů.

Policie uvedla, že Iuventa se pravidelně věnuje záchraně migrantů poblíž libyjského pobřeží, a že šetření zahájené v říjnu odhalilo informace, které naznačují, že loď byla používána k takzvané tajné migraci. Nikdo z členů posádky nebyl obžalován a šetření nadále pokračuje, aby se zjistilo, zda někdo z nich měl kontakt s pašeráky lidí.

Čtěte dál - Program Spojených národů o nahrazení obyvatelstva

Italská vláda tento týden požádala osm nevládních skupin, které pravidelně zachraňují uprchlíky ve Středozemním moři, aby podepsali kodex chování, včetně požadavku povolit přítomnost ozbrojených policistů na svých plavidlech. Skupina Jugend Rettet byla jednou z pěti skupin, které požadavek odmítly.

Italská politická strana Hnutí pět hvězd, která je momentálně nejsilnější stranou v zemi, obviňuje nevládní organizace z toho, že fungují jako taxi služba pro migranty. Liga Severu, pravicová strana, která je podle průzkumu třetí nejpopulárnější politickou stranou v Itálii uvedla, že všechny záchranné lodě humanitárních organizací by měly být zadrženy.

Humanitární skupiny však tvrdí, že mají zájem pouze o záchranu životů a varují, že tisíce lidí by zemřelo, kdyby nebyli na moři. Navzdory jejich úsilí dosud v letošním roce zemřelo 2 200 přistěhovalců, kteří se snažili dostat do Evropy ze severní Afriky. Jugend Rettet na svých internetových stránkách tvrdí, že od července 2016 kdy začali hlídkovat na Středozemním moři zachránili 6 526 lidí.

„Chceme vyvíjet tlak na evropské vlády, aby prosazovaly základní právo na život a bezpečnost i ve Středomoří," říká skupina.

Pokud ještě pochybujete, že nevládní humanitární organizace se angažují v pašování lidí, tak se podívejte na video, které ukazuje kyvadlovou dopravu humanitárních lodí mezi Libyi a Itálii.

 

Zdroj - Breitbart, Reuters

Populární

Muslimský migrant se čtyřmi manželkami a 23 dětmi obdrží v Německu 360 000 eur za rok v dávkách

TruthPioneer - 19. června, 2017

Syrský uprchlík, kterému byl udělen azyl v Německu, spolu s jeho čtyřmi manželkami a 23 dětmi, nyní získává 360 tisíc euro ročně z dávek, což vyvolává pobouření mezi německými občany. 49lety muslimský migrant, identifikovaný pouze jako Ghazia A., utekl v roce 2015 ze Sýrie a nyní sídlí v Montabaure, jihozápadním německém státě Porýní-Falc.

Polský poslanec Dominik Tarczynski vyškolil moderátorku BBC ohledně uprchlíků: „Kolik teroristických útoků jste měli v Londýně?"

TruthPioneer - 25. června, 2017

Polsko odmítá dodržet dohodu z roku 2015, jejímž cílem je ulehčit Řecku a Itálii od problému s uprchlíků na jejich území tím, že přerozdělí 160 000 uprchlíků mezi ostatní členy EU.

Migranti v Calais rozbili řidiči hlavu kamenem a unesli kamion

TruthPioneer - 26. července, 2017

Méně než šest týdnů po smrti Polského řidiče dodávky v Calais způsobené místními migranty, byl napaden další řidič kamionu. Tentokrát byl migranty udeřen kamenem do hlavy a následně mu byl ukraden kamion.

Švédská vláda nařídila klinice ukončit léčbu obětí znásilnění v zájmu léčby migrantů

TruthPioneer - 8. června, 2017

Švédska vláda oznámila, že na klinice ve Stockholmu už nebudou ošetřovat oběti znásilnění a peníze budou vynaloženy na léčbu traumatizovaných muslimských migrantů.

Migrace či invaze? 1 000 afrických mužů vyzbrojených tyčemi a improvizovanými oštěpy vzalo útokem španělské hranice

TruthPioneer - 10. srpna, 2017

Okolo tisíce afrických migrantů vyzbrojených provizorními zbraněmi se pokusilo v úterý ráno znovu zaútočit na španělskou enklávu Ceuta, která leží na pobřeží severní Afriky. Chtěli tak docílit vstupu do Španělska a tím i Evropské Unie.

Go to top