Na tomto blogu se snažím přinášet zprávy z mých oblíbených zahraničních webů, které se u nás nepublikují.

kangaroo_necenzurované_zprávy

TruthPioneer - 2. srpna, 2017

Australský meteorologický ústav (BOM) byl usvědčen z mazání rekordně nízkých teplot ze svých datových záznamů. BOM je nyní díky mediálnímu tlaku donucen k přehodnocení svých postupů. Musí také poskytnout vysvětlení, proč k těmto úpravám záznamů docházelo.

K úpravám dochází, jen když jsou zaznamenány velice nízké teploty. BOM velice rád veřejnosti oznamuje, kdykoliv teploty v Austrálii dosáhnou rekordního maxima. Když však dojde k novým minimálním hodnotám, je to úplně jinak. Ze zvláštních důvodů, které meteorologický ústav zatím nebyl schopen vysvětlit, kdykoliv teplota klesne pod určitý bod, je buď ze záznamu vymazána, nebo je do záznamů vložena teplota vyšší, než jaká byla ve skutečnosti zaznamenaná teploměry.

Celá kauza se k veřejnost dostala díky novinářce Jennifer Marohasové. Začátkem minulého měsíce byla kontaktována meteorologem Bushem Lancem Pidgeonem, který si všiml, že podle meteorologického ústavu město Goulburn, ležící jihozápadně od Sydney, zaznamenalo teplotní rekord o hodnotě -10,4 stupňů Celsia. BOM je povinen zaznamenat nejnižší denní teplotu pro každý den v období 24 hodinového cyklu, který končí v 9 hodin ráno. Takže v neděli 2. července by minimální teplota měla být -10,4 stupňů Celsia. Místo toho veřejné záznamy ukazují -10,0 stupňů Celsia.

Čtěte dál - Kvůli odstoupení od Pařížské klimatické dohody byl Trump obviněn z environmentálního rasismu

Není to poprvé co byl BOM obviněn, že se chová spíše jako politická aktivistická organizace než jako vědecký ústav. Kdykoliv byl v minulosti obviněn z nekalých praktik, oháněl se svou vědeckou autoritou. BOM, v rozporu s principem otevřeného přístupu k vědeckým informacím, odmítá nezávislý audit svých záznamu. Také odmítá zveřejnit proč a jak provádí úpravy teploty. Tím si důvěru daňových poplatníků určitě nezíská, zvláště když ti musí BOM financovat částkou více jak 360 milionu dolarů ročně.

BOM jako řada jiných meteorologických ústavů ve světe provádí tzv. homogenizaci, kdy upravuje historické teplotní záznamy. Ta je prováděna kvůli přemístění meteorologických stanic, změně okolní vegetace nebo srovnání s teplotami z okolních lokalit. BOM často nedokáže vysvětlit, proč k úpravám konkrétních záznamů došlo, zvláště pokud úpravy podporují trend oteplování.

Je to jen další z mnoha příkladů, kdy environmentalisté falšují data, která nepodporují jejich teorie. A téměř žádné sdělovací prostředky o tom neinformují. Skeptik se pak musí zeptat proč tomu tak je?

 

Zdroj - Breitbart

Populární

Muslimský migrant se čtyřmi manželkami a 23 dětmi obdrží v Německu 360 000 eur za rok v dávkách

TruthPioneer - 19. června, 2017

Syrský uprchlík, kterému byl udělen azyl v Německu, spolu s jeho čtyřmi manželkami a 23 dětmi, nyní získává 360 tisíc euro ročně z dávek, což vyvolává pobouření mezi německými občany. 49lety muslimský migrant, identifikovaný pouze jako Ghazia A., utekl v roce 2015 ze Sýrie a nyní sídlí v Montabaure, jihozápadním německém státě Porýní-Falc.

Polský poslanec Dominik Tarczynski vyškolil moderátorku BBC ohledně uprchlíků: „Kolik teroristických útoků jste měli v Londýně?"

TruthPioneer - 25. června, 2017

Polsko odmítá dodržet dohodu z roku 2015, jejímž cílem je ulehčit Řecku a Itálii od problému s uprchlíků na jejich území tím, že přerozdělí 160 000 uprchlíků mezi ostatní členy EU.

Migranti v Calais rozbili řidiči hlavu kamenem a unesli kamion

TruthPioneer - 26. července, 2017

Méně než šest týdnů po smrti Polského řidiče dodávky v Calais způsobené místními migranty, byl napaden další řidič kamionu. Tentokrát byl migranty udeřen kamenem do hlavy a následně mu byl ukraden kamion.

Švédská vláda nařídila klinice ukončit léčbu obětí znásilnění v zájmu léčby migrantů

TruthPioneer - 8. června, 2017

Švédska vláda oznámila, že na klinice ve Stockholmu už nebudou ošetřovat oběti znásilnění a peníze budou vynaloženy na léčbu traumatizovaných muslimských migrantů.

Migrace či invaze? 1 000 afrických mužů vyzbrojených tyčemi a improvizovanými oštěpy vzalo útokem španělské hranice

TruthPioneer - 10. srpna, 2017

Okolo tisíce afrických migrantů vyzbrojených provizorními zbraněmi se pokusilo v úterý ráno znovu zaútočit na španělskou enklávu Ceuta, která leží na pobřeží severní Afriky. Chtěli tak docílit vstupu do Španělska a tím i Evropské Unie.

Go to top