Na tomto blogu se snažím přinášet zprávy z mých oblíbených zahraničních webů, které se u nás nepublikují.

beata_szydlo_necenzurované_zprávy

TruthPioneer - 1. srpna, 2017

Evropská komise zahájila řízení pro porušení podmínek proti polské vládě poté, co Polsko opakovaně ignorovalo varování Bruselu nepokračovat s dlouho očekávanými soudními reformami.

Vzhledem k tomu, že Evropská komise již několikrát Polsku pohrozila, zaslala 29, července polské vládě formální výzvu dopisem, den po oficiálním oznámení vládní strany Zákona a spravedlnosti o budoucím změnách.

Evropská komise uvedla, že z právního hlediska se obávají soudních zákonů, podle kterých by ženské soudkyně odešli do důchodu ve věku 60 let, zatímco muži budou pokračovat v práci do 65 let, což je v rozporu s genderovou rovnosti v zaměstnání. Evropská komise také vyjádřila své obavy nad tím, že ministr spravedlnosti má mít příliš mnoho pravomocí propustit a jmenovat soudní předsedy.

Čtěte dál - Polský poslanec Dominik Tarczynski vyškolil moderátorku BBC ohledně uprchlíků: „Kolik teroristických útoků jste měli v Londýně?"

„Nová pravidla umožňují ministru spravedlnosti ovlivňovat jednotlivé soudce, zejména prostřednictvím nejasných kritérií pro prodloužení jejich mandátů, čímž je narušena zásada neodvolatelnosti soudců", uvedla EK v tiskové zprávě.

Polské ministerstvo zahraničních věcí poskytlo vysvětlení v sobotním prohlášení. Věk odchodu do důchodu byl jednoduše upraven tak, aby odpovídal celonárodnímu věku odchodu do důchodu pro obě pohlaví, který je v platnosti od doby, kdy současná vláda zrušila předchozí reformu důchodu. Předtím museli muži i ženy pracovat až do 67 let. Ministerstvo zahraničním věcí dále uvedlo, že sociální politika a organizace soudu spadají do kompetence členských států.

Právní žaloba proti Polsku přichází poté, co viceprezident Evropské komise Hans Timmermans řekl, že pokud by Polsko pokračovalo jako doposud, mohlo by mu být pozastaveno hlasovací právo.

Polský ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro mu vzkázal:

Chtěl bych požádat pana Timmermansa, aby se nechoval tak arogantně k Polsku, polskému lidu a polské vládě, protože my si zasloužíme úctu. Máme osobní a národní hrdost a očekáváme, že budeme respektováni, i když někdy nesouhlasíme. Vláda bude pokračovat v reformách a nebude podléhat jakémukoli tlaku nebo hrozbám. "Polsko potřebuje soudní reformu. Soudní systém v Polsku je jedním z největších problémů polské společnosti a soudy pracují velmi špatně. Pan Timmermans a jeho přátelé to nechápou, protože nemají takové problémy.

Podle průzkumů si většina Poláků přeje vidět reformy s soudnictví. Přesto polský prezident Andrzej Duda již dva ze tří zákonů o reformě soudnictví vetoval, i když sám řekl, že soudní systém v zemi vyžaduje reformu. Prezident Duda slíbil, že v příštích dvou měsících uvede své vlastní návrhy.

Polsko má nyní měsíc na odpověď. Podle Komise se státy v 95% případů podrobí nebo naleznou kompromis.

 

Zdroj - Breitbart

Populární

Muslimský migrant se čtyřmi manželkami a 23 dětmi obdrží v Německu 360 000 eur za rok v dávkách

TruthPioneer - 19. června, 2017

Syrský uprchlík, kterému byl udělen azyl v Německu, spolu s jeho čtyřmi manželkami a 23 dětmi, nyní získává 360 tisíc euro ročně z dávek, což vyvolává pobouření mezi německými občany. 49lety muslimský migrant, identifikovaný pouze jako Ghazia A., utekl v roce 2015 ze Sýrie a nyní sídlí v Montabaure, jihozápadním německém státě Porýní-Falc.

Polský poslanec Dominik Tarczynski vyškolil moderátorku BBC ohledně uprchlíků: „Kolik teroristických útoků jste měli v Londýně?"

TruthPioneer - 25. června, 2017

Polsko odmítá dodržet dohodu z roku 2015, jejímž cílem je ulehčit Řecku a Itálii od problému s uprchlíků na jejich území tím, že přerozdělí 160 000 uprchlíků mezi ostatní členy EU.

Migranti v Calais rozbili řidiči hlavu kamenem a unesli kamion

TruthPioneer - 26. července, 2017

Méně než šest týdnů po smrti Polského řidiče dodávky v Calais způsobené místními migranty, byl napaden další řidič kamionu. Tentokrát byl migranty udeřen kamenem do hlavy a následně mu byl ukraden kamion.

Švédská vláda nařídila klinice ukončit léčbu obětí znásilnění v zájmu léčby migrantů

TruthPioneer - 8. června, 2017

Švédska vláda oznámila, že na klinice ve Stockholmu už nebudou ošetřovat oběti znásilnění a peníze budou vynaloženy na léčbu traumatizovaných muslimských migrantů.

Migrace či invaze? 1 000 afrických mužů vyzbrojených tyčemi a improvizovanými oštěpy vzalo útokem španělské hranice

TruthPioneer - 10. srpna, 2017

Okolo tisíce afrických migrantů vyzbrojených provizorními zbraněmi se pokusilo v úterý ráno znovu zaútočit na španělskou enklávu Ceuta, která leží na pobřeží severní Afriky. Chtěli tak docílit vstupu do Španělska a tím i Evropské Unie.

Go to top