Na tomto blogu se snažím přinášet zprávy z mých oblíbených zahraničních webů, které se u nás nepublikují.

centrum_francie_nezavisle_noviny

TruthPioneer - 31. července, 2017

Jediné deradikalizační centrum ve Francii bude uzavřeno, protože jak samo francouzské ministerstvo vnitra přiznalo, tento experiment nesplnil svou funkci a nepřesvědčil, v důsledku toho bude centrum permanentně uzavřeno.

Centrum Pontourney v městečku Beaumont-en-Véron ležícím ve střední Francii bylo otevřeno v září 2016. Středisko bylo oficiálně otevřeno jako centrum pro „reintegraci a občanství". Mělo za cíl nabídnout mladým extremistům ve věku 18 - 30 let vzdělání a programy na deradikalizaci. Těchto programů by muselo být nespočet, jelikož na seznamu sledovaných teroristů je ve Francii přes 17 000 osob.

Středisko však po celou dobu své existence navštívilo pouze devět lidí a podle ministerstva vnitra žádný z nich program nedokončil. Jak uvádí deník The Telegraph, centrum stálo francouzské daňové poplatníky 2,5 milionů eur ročně. To odpovídá zhruba nákladům 280 000 eur na jednoho rezidenta střediska.

Čtěte dál - Migranti v Calais rozbili řidiči hlavu kamenem a unesli kamion

Podle deníku Westmonster, jeden francouzský novinář připustil, že na nějakou rehabilitaci mladých radikálů je příliš pozdě. Je to smutná ukázka naivnosti francouzských politiků, kteří nemají žádné povědomí o skutečném životě obyčejných občanů Francie. Pouze čas ukáže, jak nový prezident Macron vyřeší velký počet extremistů v zemi a jestli se tím bude vůbec zabývat.

Francouzská vláda však zdůraznila, že uzavření neznamená opuštění politiky deradikalizace. Vláda bude dále zkoumat možnosti otevření center menších rozměrů, které by mohly hostit mladé radikály, kteří jsou ve vazbě. Centra by mohla také sloužit jako alternativní řešení místo vězení.

Více než 230 civilistů bylo zabito při teroristických útocích ve Francii od začátku roku 2015. Země je v mimořádném stavu už téměř dva roky.

 

Zdroj - Milo

Populární

Muslimský migrant se čtyřmi manželkami a 23 dětmi obdrží v Německu 360 000 eur za rok v dávkách

TruthPioneer - 19. června, 2017

Syrský uprchlík, kterému byl udělen azyl v Německu, spolu s jeho čtyřmi manželkami a 23 dětmi, nyní získává 360 tisíc euro ročně z dávek, což vyvolává pobouření mezi německými občany. 49lety muslimský migrant, identifikovaný pouze jako Ghazia A., utekl v roce 2015 ze Sýrie a nyní sídlí v Montabaure, jihozápadním německém státě Porýní-Falc.

Polský poslanec Dominik Tarczynski vyškolil moderátorku BBC ohledně uprchlíků: „Kolik teroristických útoků jste měli v Londýně?"

TruthPioneer - 25. června, 2017

Polsko odmítá dodržet dohodu z roku 2015, jejímž cílem je ulehčit Řecku a Itálii od problému s uprchlíků na jejich území tím, že přerozdělí 160 000 uprchlíků mezi ostatní členy EU.

Migranti v Calais rozbili řidiči hlavu kamenem a unesli kamion

TruthPioneer - 26. července, 2017

Méně než šest týdnů po smrti Polského řidiče dodávky v Calais způsobené místními migranty, byl napaden další řidič kamionu. Tentokrát byl migranty udeřen kamenem do hlavy a následně mu byl ukraden kamion.

Švédská vláda nařídila klinice ukončit léčbu obětí znásilnění v zájmu léčby migrantů

TruthPioneer - 8. června, 2017

Švédska vláda oznámila, že na klinice ve Stockholmu už nebudou ošetřovat oběti znásilnění a peníze budou vynaloženy na léčbu traumatizovaných muslimských migrantů.

Migrace či invaze? 1 000 afrických mužů vyzbrojených tyčemi a improvizovanými oštěpy vzalo útokem španělské hranice

TruthPioneer - 10. srpna, 2017

Okolo tisíce afrických migrantů vyzbrojených provizorními zbraněmi se pokusilo v úterý ráno znovu zaútočit na španělskou enklávu Ceuta, která leží na pobřeží severní Afriky. Chtěli tak docílit vstupu do Španělska a tím i Evropské Unie.

Go to top