Na tomto blogu se snažím přinášet zprávy z mých oblíbených zahraničních webů, které se u nás nepublikují.

maduro_nezávislé_zpravodajství

TruthPioneer - 28. července, 2017

Minulý týden se objevili fotografie vojáků, kteří za svou loajalitu jako odměnu dostávají balíčky, které obsahují toaletní papír, zubní pastu a hygienické ubrousky.

Venezuelský vůdce opozice Henrique Capriles na svém účtu na Twitteru napsal:

„Je předávání produktů osobní hygieny našim vojákům něco, čím by se měli Maduro a ministr obrany Padrino chlubit? Oni nerespektují naše ozbrojené síly!"

Capriles, který v současné době působí jako guvernér státu Miranda a v roce 2014 kandidoval proti socialistickému prezidentovi Nicolasovi Madurovi, je jedním z nejvýznamnějších kritiků současné venezuelské vlády. Maduro mu zakázal kandidovat ve volbách po dobu patnácti let za nepodložené obvinění z obchodování s drogami.

Armáda údajně odměňovala vojáky za skvělou práci posledních dnů, kdy brutálně potlačili pokračující masové protesty proti socialistické vládě vodními děly a slzným plynem. Vojáci obdrželi balíček, jež obsahoval toaletní papír, zubní pastu a hygienické ubrousky. Pravděpodobně byli vděční za tyto produkty. Venezuela momentálně prochází ekonomickým kolapsem, který vedl k nedostatku základních zdrojů jako jsou potraviny, elektřina a sanitární produkty.

Čtěte dál - Migranti v Calais rozbili řidiči hlavu kamenem a unesli kamion

Očekává se, že inflace do konce roku stoupne na 1500 procent. Venezuelská měna od roku 2010 ztratila 99,9 procenta hodnoty vůči americkému dolaru. Navzdory třem navýšením minimální mzdy jen v roce 2017, činí minimální měsíční mzda 97531 bolívaru, což je v oficiální přepočtu 65 dolarů měsíčně, ale reálná tržní hodnota je pouze necelých 10 dolarů.

Během krize členové armády a národní stráže zneužívají svého postavení. Armáda plně ovládla veškeré potraviny, které se exportují a importují z Venezuely. Potraviny pak prodávají na černém trhu za astronomické sumy. Bylo také zjištěno, že úřady pravidelně požadují úplatky od dovozců potravin a řidičů nákladních automobilů, čímž navyšují ceny potravin pro řadové obyvatele Venezuely. Lídři opozice také tvrdí, že bezpečnostní síly během protestů pravidelně odcizují majetky demonstrantů a novinářů, jako jsou motocykly, kamery a dokonce i boty.

S trochou černého humoru by se dalo říci, že vojáci jsou ti jediní, co ten toaletní papír skutečně potřebují, když ostatní obyvatelé Venezuely nemají ani co jíst.

 

Zdroj - Breitbart

Populární

Muslimský migrant se čtyřmi manželkami a 23 dětmi obdrží v Německu 360 000 eur za rok v dávkách

TruthPioneer - 19. června, 2017

Syrský uprchlík, kterému byl udělen azyl v Německu, spolu s jeho čtyřmi manželkami a 23 dětmi, nyní získává 360 tisíc euro ročně z dávek, což vyvolává pobouření mezi německými občany. 49lety muslimský migrant, identifikovaný pouze jako Ghazia A., utekl v roce 2015 ze Sýrie a nyní sídlí v Montabaure, jihozápadním německém státě Porýní-Falc.

Polský poslanec Dominik Tarczynski vyškolil moderátorku BBC ohledně uprchlíků: „Kolik teroristických útoků jste měli v Londýně?"

TruthPioneer - 25. června, 2017

Polsko odmítá dodržet dohodu z roku 2015, jejímž cílem je ulehčit Řecku a Itálii od problému s uprchlíků na jejich území tím, že přerozdělí 160 000 uprchlíků mezi ostatní členy EU.

Migranti v Calais rozbili řidiči hlavu kamenem a unesli kamion

TruthPioneer - 26. července, 2017

Méně než šest týdnů po smrti Polského řidiče dodávky v Calais způsobené místními migranty, byl napaden další řidič kamionu. Tentokrát byl migranty udeřen kamenem do hlavy a následně mu byl ukraden kamion.

Švédská vláda nařídila klinice ukončit léčbu obětí znásilnění v zájmu léčby migrantů

TruthPioneer - 8. června, 2017

Švédska vláda oznámila, že na klinice ve Stockholmu už nebudou ošetřovat oběti znásilnění a peníze budou vynaloženy na léčbu traumatizovaných muslimských migrantů.

Migrace či invaze? 1 000 afrických mužů vyzbrojených tyčemi a improvizovanými oštěpy vzalo útokem španělské hranice

TruthPioneer - 10. srpna, 2017

Okolo tisíce afrických migrantů vyzbrojených provizorními zbraněmi se pokusilo v úterý ráno znovu zaútočit na španělskou enklávu Ceuta, která leží na pobřeží severní Afriky. Chtěli tak docílit vstupu do Španělska a tím i Evropské Unie.

Go to top