Na tomto blogu se snažím přinášet zprávy z mých oblíbených zahraničních webů, které se u nás nepublikují.

refugee_welcome_nezávislé_zprávy

TruthPioneer - 25. července, 2017

Německé sdělovací prostředky byly nekritické a neobjektivní v oblasti pokrytí uprchlické krize a politice otevřených dveří Angely Merklové v roce 2015. Média nereprezentovala legitimní obavy obyčejných lidí, kteří byli znepokojeni přílivem migrantů, uvádí nová studie.

Studie nadace Otto Brenner Stiftung analyzovala tisíce článků týkajících se uprchlické krize zveřejněných od února 2015 do března 2016. Bylo zjištěno, že hlavní publikace v zemi zaujaly jednostranné hledisko na celou situaci. Studie obvinila mainstreamové německé sdělovací prostředky z bezohledné podpory uprchlické politiky Angely Merklové.

Výzkum uvádí, že i přes obrovskou opozici vůči politice otevřených dveří, hlavní německé publikace podporovaly politickou elitu tím, že se pokoušely šířit myšlenku nadšeného vítání migrantů v zemi a staly se v podstatě vládní propagandou.

"Velká část novinářů nepochopila svou profesionální roli a zanedbala základní funkci médií," řekl profesor Michael Haller, vedoucí studie.

Čtěte dál - Muslimský migrant se čtyřmi manželkami a 23 dětmi obdrží v Německu 360 000 eur za rok v dávkách

Podle Hallera, většina zpravodajství ignorovala názor lidí v Německu a místo toho, aby zahrnovala názory odborníků, novináři pouze vyjádřili svůj vlastní názor. Články měly je velmi málo kritických dotazů k vládní politice. Novináři nerozlišovali mezi pravicovými radikály a obyčejnými lidmi, kteří se cítili politicky nechránění a na pokraji zájmu kvůli přílivu uprchlíků. Místo kritického podávání zpráv novináři pouze přijali stanovisko a slogany politické elity.

Studie také poznamenala, že některé sdělovací prostředky označily ty, co zaujaly negativní postoj vůči politice otevřených dveří za rasisty.

Zpravodajství o uprchlické krizi také výrazně přispělo k divizím a rozdělení ve veřejném mínění a ztrátě důvěry v kvalitní žurnalistiku. Podle nedávného průzkumu Mohučské university, 55 procent dotázaných si myslí, že sdělovací prostředky systematicky lžou. Zhruba 26 procent souhlasilo s tvrzením, že média a politici pracují ruku v ruce při manipulací s veřejností.

Není s podivem, že německá mainstreamová média jsou často označována jako "Lügenpresse", neboli prolhaný tisk.

 

Zdroj - Milo, FinancialTimes

Populární

Muslimský migrant se čtyřmi manželkami a 23 dětmi obdrží v Německu 360 000 eur za rok v dávkách

TruthPioneer - 19. června, 2017

Syrský uprchlík, kterému byl udělen azyl v Německu, spolu s jeho čtyřmi manželkami a 23 dětmi, nyní získává 360 tisíc euro ročně z dávek, což vyvolává pobouření mezi německými občany. 49lety muslimský migrant, identifikovaný pouze jako Ghazia A., utekl v roce 2015 ze Sýrie a nyní sídlí v Montabaure, jihozápadním německém státě Porýní-Falc.

Polský poslanec Dominik Tarczynski vyškolil moderátorku BBC ohledně uprchlíků: „Kolik teroristických útoků jste měli v Londýně?"

TruthPioneer - 25. června, 2017

Polsko odmítá dodržet dohodu z roku 2015, jejímž cílem je ulehčit Řecku a Itálii od problému s uprchlíků na jejich území tím, že přerozdělí 160 000 uprchlíků mezi ostatní členy EU.

Migranti v Calais rozbili řidiči hlavu kamenem a unesli kamion

TruthPioneer - 26. července, 2017

Méně než šest týdnů po smrti Polského řidiče dodávky v Calais způsobené místními migranty, byl napaden další řidič kamionu. Tentokrát byl migranty udeřen kamenem do hlavy a následně mu byl ukraden kamion.

Švédská vláda nařídila klinice ukončit léčbu obětí znásilnění v zájmu léčby migrantů

TruthPioneer - 8. června, 2017

Švédska vláda oznámila, že na klinice ve Stockholmu už nebudou ošetřovat oběti znásilnění a peníze budou vynaloženy na léčbu traumatizovaných muslimských migrantů.

Migrace či invaze? 1 000 afrických mužů vyzbrojených tyčemi a improvizovanými oštěpy vzalo útokem španělské hranice

TruthPioneer - 10. srpna, 2017

Okolo tisíce afrických migrantů vyzbrojených provizorními zbraněmi se pokusilo v úterý ráno znovu zaútočit na španělskou enklávu Ceuta, která leží na pobřeží severní Afriky. Chtěli tak docílit vstupu do Španělska a tím i Evropské Unie.

Go to top