Na tomto blogu se snažím přinášet zprávy z mých oblíbených zahraničních webů, které se u nás nepublikují.

reklama_nezavisle_noviny

TruthPioneer - 21. července, 2017

Britský úřad pro reklamní standardy (ASA) motivován tak oblíbenou politickou korektností oznámil, že ostře zakročí proti zobrazování genderových stereotypů v reklamách.

V tiskové zprávě, kterou úřad vydal v úterý, generální ředitel Guy Parker uvedl:

„Zobrazení genderových stereotypů v reklamě, které posilují zastaralé a stereotypní názory na role mužů a žen ve společnosti, může hrát negativní roli v životě lidí. Zatímco reklama je pouze jedním z mnoha faktorů, které přispívají k současné situaci v oblasti rovnosti žen a mužů, přísnější reklamní standardy mohou hrát důležitou úlohu při řešení nerovností a zlepšení výsledků pro jednotlivce a společnost jako takovou."

Čtěte dál - Berlín plánuje opatření proti sexistickým reklamám jako jsou usmívající se ženy nebo racionální muži na billboardech

Rozhodnutí je založeno na nové studii nazvané Vyjádření, vnímání a poškození, která se týká genderových stereotypů, jenž mohou být škodlivé pro lidi.

Ella Smilliová, která je spoluautorkou této studie pro ASA, uvedla:

„Naše vyhodnoceni ukazuje, že konkrétní formy genderových stereotypů v reklamách mohou přispět k poškození jak dospělých tak i dětí. Takováto vyobrazení mohou ovlivnit jak se lidé vidí, jak je vidí jiní, a ovlivňuje i životní rozhodnutí, která přijmou. Lepší standardy v oblastech, které jsme identifikovali zajistí, že moderní společnost bude lépe zastoupena."

Mezi klíčové poznatky patří podpora zákazu reklam, které objektivizují nebo nevhodně sexualizují lidi; reklamy, které naznačují, že je přijatelné pro mladé ženy být nezdravě štíhlé; a reklamy, které zobrazují stereotypní genderové role.

BBC jako příklad reklamy, které by se zákaz týkal, uvedla reklamu firmy Protein World z roku 2015. Ta již byla zakázána starostou Londýna Sadiqem Khanem kvůli sexuálnímu zobrazení.


beach ready 

Reklamy, které by v budoucnu mohly být podle ASA zakázány jsou:

- Reklamy které zobrazují členy rodiny dělat nepořádek, zatímco žena je výhradně zodpovědná za úklid
- Reklamy, které naznačují, že určitá aktivita je nevhodná pro chlapce, protože tato aktivita je typicky spojována s dívkami a naopak
- Reklamy, které zobrazují muže, jak se snaží a selže při vykonávání jednoduchých domácích pracích nebo rodičovských úkolů

Konzervativní poslanec Evropského parlamentu David Campbell-Bannerman obvinil Britský úřad pro reklamní standardy z pokusu o sociální inženýrství a snahy o kontrolu myšlenek.

ASA byla ustanovena v roce 1962, jejím úkolem byla kontrola a regulace zavádějících a klamných tvrzení v reklamách. Dnes slouží jako další prvek propagandy pro Social Justice Warriors.

 

Zdroj - Breitbart

Populární

Muslimský migrant se čtyřmi manželkami a 23 dětmi obdrží v Německu 360 000 eur za rok v dávkách

TruthPioneer - 19. června, 2017

Syrský uprchlík, kterému byl udělen azyl v Německu, spolu s jeho čtyřmi manželkami a 23 dětmi, nyní získává 360 tisíc euro ročně z dávek, což vyvolává pobouření mezi německými občany. 49lety muslimský migrant, identifikovaný pouze jako Ghazia A., utekl v roce 2015 ze Sýrie a nyní sídlí v Montabaure, jihozápadním německém státě Porýní-Falc.

Polský poslanec Dominik Tarczynski vyškolil moderátorku BBC ohledně uprchlíků: „Kolik teroristických útoků jste měli v Londýně?"

TruthPioneer - 25. června, 2017

Polsko odmítá dodržet dohodu z roku 2015, jejímž cílem je ulehčit Řecku a Itálii od problému s uprchlíků na jejich území tím, že přerozdělí 160 000 uprchlíků mezi ostatní členy EU.

Migranti v Calais rozbili řidiči hlavu kamenem a unesli kamion

TruthPioneer - 26. července, 2017

Méně než šest týdnů po smrti Polského řidiče dodávky v Calais způsobené místními migranty, byl napaden další řidič kamionu. Tentokrát byl migranty udeřen kamenem do hlavy a následně mu byl ukraden kamion.

Švédská vláda nařídila klinice ukončit léčbu obětí znásilnění v zájmu léčby migrantů

TruthPioneer - 8. června, 2017

Švédska vláda oznámila, že na klinice ve Stockholmu už nebudou ošetřovat oběti znásilnění a peníze budou vynaloženy na léčbu traumatizovaných muslimských migrantů.

Migrace či invaze? 1 000 afrických mužů vyzbrojených tyčemi a improvizovanými oštěpy vzalo útokem španělské hranice

TruthPioneer - 10. srpna, 2017

Okolo tisíce afrických migrantů vyzbrojených provizorními zbraněmi se pokusilo v úterý ráno znovu zaútočit na španělskou enklávu Ceuta, která leží na pobřeží severní Afriky. Chtěli tak docílit vstupu do Španělska a tím i Evropské Unie.

Go to top