Na tomto blogu se snažím přinášet zprávy z mých oblíbených zahraničních webů, které se u nás nepublikují.

pipi_dlouha_puncocha_nezávislé_zprávy

TruthPioneer - 20. července, 2017

Obecní úřad ve švédském městě Botkyrka přiznal, že místní knihovny vyhazují kopie této oblíbené dětské knihy, protože obsahuje rasistické výrazy. Místní novinář dokonce tvrdí, že se tyto knihy pálí.

Starší verze knihy s názvem Pipi v jižních mořích byly vyřazeny z obecních knihoven ve městě Botkyrka. Městská rada však popřela tvrzení švédského novináře Janne Josefssona, že se knihovny zaměřují konkrétně na knihy od oblíbené autorky Astrid Lindgrenové. Vysvětlili, že zbavování se knih je nezbytným procesem k vytvoření místa pro nové knihy.

Dále uvedli, že se zbavují jen knih, které jsou opotřebené, zastaralé nebo nebyly dlouho vypůjčené. Připustili však, že likvidují kopie Pipi Dlouhé punčochy kvůli rasistickému obsahu a nahrazují je novějšími verzemi, které už rasistické fráze neobsahují. V novém vydání již byl nahrazen například výraz "král negrů" výrazem "král jižních moří".

Čtěte dál - Švédská vláda nařídila klinice ukončit léčbu obětí znásilnění v zájmu léčby migrantů

V tiskovém prohlášení uvedli:

Knihovny ve městě Botkyrka zredukovali knižní publikace Pipi v jižních mořích od Astrid Lindgrenové, kde je mnoho zastaralých výrazů, který lze vnímat jako rasistické. Místní knihovny pořídili nové edice této knihy z roku 2015, kdy byly zastaralé výrazy nahrazeny více současnými a neutrálními výrazy.

Do podvědomí veřejnosti se celá záležitost dostala díky novináři Janne Josefssonovi. Ten tvrdí, že knihovny v Botkyrku dokonce pálí knihy, které se nehodí do "moderní společnosti". Josefsson věří, že odstranění verze knihy z roku 1948b byla provedena z ideologických důvodů.

Je ve mně něco, co mi říká, počkejte chvíli, opravdu necháme tyto věci zmizet? Nemělo by jim být dovoleno přežít, abychom mohli říct svým dětem, že takhle se v té době mluvilo?

Není to první případ, kdy byla kniha na západě zakázána kvůli rasistickému obsahu. Začátkem tohoto roku knihovna ve Stockholmu odmítla vydat knihu o přistěhovalectví od ekonoma Tino Sanandaji, a prohlásila, že podporuje rasismus. Zábavné na tom je, že Tino Sanandaji se narodil v Íránu.

Jinde ve škole ve Virginii v USA byla zakázána další dětská kniha, Dobrodružství Huckleberryho Finna, protože obsahovala rasistické urážky.

 

Zdroj - Breitbart

Populární

Muslimský migrant se čtyřmi manželkami a 23 dětmi obdrží v Německu 360 000 eur za rok v dávkách

TruthPioneer - 19. června, 2017

Syrský uprchlík, kterému byl udělen azyl v Německu, spolu s jeho čtyřmi manželkami a 23 dětmi, nyní získává 360 tisíc euro ročně z dávek, což vyvolává pobouření mezi německými občany. 49lety muslimský migrant, identifikovaný pouze jako Ghazia A., utekl v roce 2015 ze Sýrie a nyní sídlí v Montabaure, jihozápadním německém státě Porýní-Falc.

Polský poslanec Dominik Tarczynski vyškolil moderátorku BBC ohledně uprchlíků: „Kolik teroristických útoků jste měli v Londýně?"

TruthPioneer - 25. června, 2017

Polsko odmítá dodržet dohodu z roku 2015, jejímž cílem je ulehčit Řecku a Itálii od problému s uprchlíků na jejich území tím, že přerozdělí 160 000 uprchlíků mezi ostatní členy EU.

Migranti v Calais rozbili řidiči hlavu kamenem a unesli kamion

TruthPioneer - 26. července, 2017

Méně než šest týdnů po smrti Polského řidiče dodávky v Calais způsobené místními migranty, byl napaden další řidič kamionu. Tentokrát byl migranty udeřen kamenem do hlavy a následně mu byl ukraden kamion.

Švédská vláda nařídila klinice ukončit léčbu obětí znásilnění v zájmu léčby migrantů

TruthPioneer - 8. června, 2017

Švédska vláda oznámila, že na klinice ve Stockholmu už nebudou ošetřovat oběti znásilnění a peníze budou vynaloženy na léčbu traumatizovaných muslimských migrantů.

Migrace či invaze? 1 000 afrických mužů vyzbrojených tyčemi a improvizovanými oštěpy vzalo útokem španělské hranice

TruthPioneer - 10. srpna, 2017

Okolo tisíce afrických migrantů vyzbrojených provizorními zbraněmi se pokusilo v úterý ráno znovu zaútočit na španělskou enklávu Ceuta, která leží na pobřeží severní Afriky. Chtěli tak docílit vstupu do Španělska a tím i Evropské Unie.

Go to top