Na tomto blogu se snažím přinášet zprávy z mých oblíbených zahraničních webů, které se u nás nepublikují.

climate_change_zpravodajství_bez_cenzury

TruthPioneer - 17. července, 2017

Nejlepší způsob, jak snížit svou uhlíkovou stopu je ta, o níž vám vláda neříká. Lidé, kterým záleží na naší planetě, by neměli mít více než jedno dítě, tvrdí nová studie.

Tato zpráva byla napsána studentem doktorského studia na UBC (Univerzita Britské Kolumbie) Sethem Wynesem a profesorkou Kimberly Nicholasovou ze švédské Lund Univerzity a zveřejněna v úterý ve vědeckém časopise Environemental Research Letters. Studie poukazuje na to, že požadovat po lidech, aby nepoužívali plastové tašky v obchodě s potravinami vytváří dojem, že otázka klimatických změn je triviální. Skutečné výsledky budou dosaženy pouze prostřednictvím skutečných obětí.

Jakých to oběti? Kromě požadavku mít méně dětí, nejlépe jen jedno, zastánci boje proti globálnímu oteplování a změny klimatu by se měli vzdát svých vozidel, stát se vegetariány a omezit cestování v letadle. Zpráva důkladně zaznamenává, kolik CO2 'uspoříte' v každé z těchto činností. Například ztráta rodinného automobilu bude mít za následek snížení emisí CO2 v atmosféře o 2,4 tuny. O jedno dítě méně v rodině má za následek snížení emisí CO2 o 58,6 tun.

Čtěte dál - Kvůli odstoupení od Pařížské klimatické dohody byl Trump obviněn z environmentálního rasismu

Zpráva dále uvádí, že studentům středních škol se nepředkládají tyto obtížné volby. Místo toho je jím řečeno, že recyklace a používání nízkoenergetických žárovek jsou užitečné způsoby boje proti změně klimatu. Podle studie však tyto příklady vytvářejí dojem, že otázka změny klimatu je sama o sobě triviální.

Ochránci životního prostředí z řad celebrit rádi moralizují co se týče klimatických změn. Chtějí, aby se lidé vzdali co nejvíce věcí, ať už je to něco tak důležitého jako mít děti nebo si prostě jen užít dovolenou. Často však jsou to oni co pro celou věc dělají jen velmi málo. Vrcholem pokrytectví pak je, když známé osobnosti cestují letadlem po celém světě a přednášejí o důležitosti boje proti globálnímu oteplování.

Alespoň spoluautor této studie Seth Wynes dělá jak káže. Nemá žádné děti, nejezdí autem a odmítá létat. V případě nutnosti dopravy na delší vzdálenost používá vlak. "Jím většinou vegetariánskou stravu," dodává. Pokud však se můj známý chystá vyhodit polovinu svého párku, raději ho sním, protože nemám rád plýtvání jídlem."

Je to zkrátka takový britský Mirek Dušín...

 

Zdroj - TheBlaze, DailyCaller

Populární

Muslimský migrant se čtyřmi manželkami a 23 dětmi obdrží v Německu 360 000 eur za rok v dávkách

TruthPioneer - 19. června, 2017

Syrský uprchlík, kterému byl udělen azyl v Německu, spolu s jeho čtyřmi manželkami a 23 dětmi, nyní získává 360 tisíc euro ročně z dávek, což vyvolává pobouření mezi německými občany. 49lety muslimský migrant, identifikovaný pouze jako Ghazia A., utekl v roce 2015 ze Sýrie a nyní sídlí v Montabaure, jihozápadním německém státě Porýní-Falc.

Polský poslanec Dominik Tarczynski vyškolil moderátorku BBC ohledně uprchlíků: „Kolik teroristických útoků jste měli v Londýně?"

TruthPioneer - 25. června, 2017

Polsko odmítá dodržet dohodu z roku 2015, jejímž cílem je ulehčit Řecku a Itálii od problému s uprchlíků na jejich území tím, že přerozdělí 160 000 uprchlíků mezi ostatní členy EU.

Migranti v Calais rozbili řidiči hlavu kamenem a unesli kamion

TruthPioneer - 26. července, 2017

Méně než šest týdnů po smrti Polského řidiče dodávky v Calais způsobené místními migranty, byl napaden další řidič kamionu. Tentokrát byl migranty udeřen kamenem do hlavy a následně mu byl ukraden kamion.

Švédská vláda nařídila klinice ukončit léčbu obětí znásilnění v zájmu léčby migrantů

TruthPioneer - 8. června, 2017

Švédska vláda oznámila, že na klinice ve Stockholmu už nebudou ošetřovat oběti znásilnění a peníze budou vynaloženy na léčbu traumatizovaných muslimských migrantů.

Migrace či invaze? 1 000 afrických mužů vyzbrojených tyčemi a improvizovanými oštěpy vzalo útokem španělské hranice

TruthPioneer - 10. srpna, 2017

Okolo tisíce afrických migrantů vyzbrojených provizorními zbraněmi se pokusilo v úterý ráno znovu zaútočit na španělskou enklávu Ceuta, která leží na pobřeží severní Afriky. Chtěli tak docílit vstupu do Španělska a tím i Evropské Unie.

Go to top