Na tomto blogu se snažím přinášet zprávy z mých oblíbených zahraničních webů, které se u nás nepublikují.

germany_free_speech_nezavisle_noviny

TruthPioneer - 12. července, 2017

Němci rádi říkají lidem, co mohou a nemohou. Chtějí všem nařizovat, jak žít svůj život. Jak si možná vzpomínáte, chvíli jsme s nimi měli menší neshodu ohledně tohoto postoje. Moc dobře to pro ně nedopadlo. Nyní němečtí zákonodárci schválili návrh zákona, jehož cílem je odstranit nenávistné projevy ze sociálních sítích. Kritici varují, že to bude mít vážné důsledky pro svobodu projevu na internetu.

Předmětem schváleného opatření je dodržování stávajících omezení řeči v zemi, včetně dlouhodobého zákazu popírání holocaustu. Mimo jiné by mohly být sociální sítě pokutovány až do výše 50 milionů eur, pokud by trvale nedokázaly do týdne odstranit nelegální obsah, včetně hanlivých "falešných zpráv".

„Svoboda slova končí tam, kde začíná trestní zákon," řekl ministr spravedlnosti Heiko Maas, který byl hnací silou nového zákona.

Kromě velkých pokut firmám, které provozující sociální média, zákon také stanoví pokuty ve výši až 5 milionů eur pro osobu, která je zodpovědná za řešení stížnosti. Sociální sítě také musí každých šest měsíců zveřejňovat zprávu o tom, kolik stížností obdrželi a jak se s nimi vypořádali.

V koordinované kampani minulý týden ve 14 spolkových zemích německá policie udělala razii v domech 36 lidí obviněných z nenávistných příspěvků na sociálních sítích, včetně hrozeb, nátlaku a podněcování k rasismu.

Čtěte dál - Panel smrti: Evropský soud rozhodl, že smrtelně nemocné dítě musí zemřít navzdory snahy rodičů o další léčbu

„Stále vysoký výskyt nenávistných projevů on-line poukazuje na potřebu policejní akce," uvedl Holger Münch, prezident federální kriminální policie. „Naše svobodná společnost nesmí dovolit atmosféru strachu, hrozby a násilí na ulicích nebo na internetu."

Nikdo nemá rád internetové provokatéry. Jsou ubozí a říkají věci jen proto, aby lidem ublížili. Ale to je cena za život ve svobodné společnosti. Stále více a více zemí, například Německo a Velká Británie, nemají zájem být svobodnými společnostmi. To je důvod, proč vypouštějí orwellianské zákony a zavírají lidi za to, že se chovají jako kokoti na internetu.

Nenávistný projev je jen projev, který někdo nenávidí. Zavřít někoho za to, že se někdo cítí dotčený nebo se urazí, to je fašismus. Stát nemůžete kontrolovat, co si kdo myslí, bez ohledu na to, jak hloupé a odpuzující jsou jeho myšlenky.

 

Zdroj - Breitbart, DailyCaller

Populární

Muslimský migrant se čtyřmi manželkami a 23 dětmi obdrží v Německu 360 000 eur za rok v dávkách

TruthPioneer - 19. června, 2017

Syrský uprchlík, kterému byl udělen azyl v Německu, spolu s jeho čtyřmi manželkami a 23 dětmi, nyní získává 360 tisíc euro ročně z dávek, což vyvolává pobouření mezi německými občany. 49lety muslimský migrant, identifikovaný pouze jako Ghazia A., utekl v roce 2015 ze Sýrie a nyní sídlí v Montabaure, jihozápadním německém státě Porýní-Falc.

Polský poslanec Dominik Tarczynski vyškolil moderátorku BBC ohledně uprchlíků: „Kolik teroristických útoků jste měli v Londýně?"

TruthPioneer - 25. června, 2017

Polsko odmítá dodržet dohodu z roku 2015, jejímž cílem je ulehčit Řecku a Itálii od problému s uprchlíků na jejich území tím, že přerozdělí 160 000 uprchlíků mezi ostatní členy EU.

Migranti v Calais rozbili řidiči hlavu kamenem a unesli kamion

TruthPioneer - 26. července, 2017

Méně než šest týdnů po smrti Polského řidiče dodávky v Calais způsobené místními migranty, byl napaden další řidič kamionu. Tentokrát byl migranty udeřen kamenem do hlavy a následně mu byl ukraden kamion.

Švédská vláda nařídila klinice ukončit léčbu obětí znásilnění v zájmu léčby migrantů

TruthPioneer - 8. června, 2017

Švédska vláda oznámila, že na klinice ve Stockholmu už nebudou ošetřovat oběti znásilnění a peníze budou vynaloženy na léčbu traumatizovaných muslimských migrantů.

Migrace či invaze? 1 000 afrických mužů vyzbrojených tyčemi a improvizovanými oštěpy vzalo útokem španělské hranice

TruthPioneer - 10. srpna, 2017

Okolo tisíce afrických migrantů vyzbrojených provizorními zbraněmi se pokusilo v úterý ráno znovu zaútočit na španělskou enklávu Ceuta, která leží na pobřeží severní Afriky. Chtěli tak docílit vstupu do Španělska a tím i Evropské Unie.

Go to top