Na tomto blogu se snažím přinášet zprávy z mých oblíbených zahraničních webů, které se u nás nepublikují.

death_panel__nezavisle_noviny

TruthPioneer - 1. července, 2017

Evropský soud rozhodl, že rodiče kriticky nemocného dítěte nemohou financovat dodatečnou léčbu a jet do Spojených států pokusit se o "experimentální léčbu". Místo toho jejich dítě musí zůstat v britské nemocnici, aby mohlo zemřít důstojně.

Rodiče desetiměsíčního Charlieho Garda jsou silně rozrušení poté, co jim Evropský soud pro lidská práva (ECHR) odepřel poslední pokus o záchranu jejich umírajícího syna. Poté, co prohráli u Nejvyššího soudu v Británii, požádali Evropský soud ve Francii, aby zabránili rozhodnutí britských lékařů z dětské nemocnici Great Ormond Street v Londýně. Ti prohlásili, že dítě nemůže být zachráněno v USA a musí mu být umožněno zemřít důstojně.

Chris Gard, 32 let, a Connie Yatesová, 31 let, získali více než 1,3 milionu liber na převoz Charlieho do USA na nevyzkoušenou experimentální léčbu, o níž tvrdí, že by mohla zachránit jeho život.

„Charlie by měl dostat šanci vyzkoušet i tuto léčbu. Nemá co ztratit, ale potenciálně ma naději na zdravější a šťastnější život," napsala Charlieho matka na crowdfundingové stránce, kde se snažila získa finančními prostředky na jeho léčbu."

Mnoho lidí na sociálních médiích souhlasili s rodiči a vyjádřili nesouhlas se soudem. Nelíbí se jim, že britský systém národního zdravotnictví neumožní rodičům zprostředkovat léčbu jejich syna z vlastní prostředků. Soud pak považují za takzvaný panel smrti, kdy soud rozhoduje o tom, koho má a nemá cenu ještě léčit a zachránit.

Čtěte dál - Prezident Trump ukončil dlouholetou tradici oslavy Ramadánu v Bílém domě

Charlie trpí syndromem mitochondriální deplece a má vážné poškození mozku. Evropský soud pro lidská práva rozhodl, že britská nemocnice jednala správně a léčba v USA nemůže Charliemu pomoci. Soud vzal na vědomí, že temto případ vznesl závažné morální a etické otázky a uvedl, že respektuje právní systém Velké Británie, který dospěl ke stejnému rozsudku. Soud nakonec uvedl, že žádost rodičů byla nepřípustná a dodal, že jejich rozhodnutí je konečné.

Mluvčí nemocnice Great Ormond Street ve svém prohlášení uvedl: "Naše myšlenky jsou s Charlieho rodiči. Víme, že přijímání této zprávy pro ně bude velmi znepokojující. Rozhodnutí Evropského soudu značí konec tohoto obtížného procesu. Naší prioritou nyní je jim poskytnout veškerou možnou podporu při přípravě na další kroky. Budoucí léčba Charliho v Great Ormond Street nemocnici bude vyžadovat pečlivé plánování a diskusi."

Nicméně Charlie matka argumentovala: „Nemůžeme nechat naše dítě zemřít, když existuje možnost mu pomoci! Nevzdáme se jen proto, že má vzácnou nemoc. Zaslouží si šanci na život stejně jako kdokoliv jiný. Chápeme, že výzkum vzácných chorob není dostatečně financován, ale proč by to mělo být důvodem aby zemřelo ditě?!"

 

Zdroj - Breitbart

Populární

Muslimský migrant se čtyřmi manželkami a 23 dětmi obdrží v Německu 360 000 eur za rok v dávkách

TruthPioneer - 19. června, 2017

Syrský uprchlík, kterému byl udělen azyl v Německu, spolu s jeho čtyřmi manželkami a 23 dětmi, nyní získává 360 tisíc euro ročně z dávek, což vyvolává pobouření mezi německými občany. 49lety muslimský migrant, identifikovaný pouze jako Ghazia A., utekl v roce 2015 ze Sýrie a nyní sídlí v Montabaure, jihozápadním německém státě Porýní-Falc.

Polský poslanec Dominik Tarczynski vyškolil moderátorku BBC ohledně uprchlíků: „Kolik teroristických útoků jste měli v Londýně?"

TruthPioneer - 25. června, 2017

Polsko odmítá dodržet dohodu z roku 2015, jejímž cílem je ulehčit Řecku a Itálii od problému s uprchlíků na jejich území tím, že přerozdělí 160 000 uprchlíků mezi ostatní členy EU.

Migranti v Calais rozbili řidiči hlavu kamenem a unesli kamion

TruthPioneer - 26. července, 2017

Méně než šest týdnů po smrti Polského řidiče dodávky v Calais způsobené místními migranty, byl napaden další řidič kamionu. Tentokrát byl migranty udeřen kamenem do hlavy a následně mu byl ukraden kamion.

Švédská vláda nařídila klinice ukončit léčbu obětí znásilnění v zájmu léčby migrantů

TruthPioneer - 8. června, 2017

Švédska vláda oznámila, že na klinice ve Stockholmu už nebudou ošetřovat oběti znásilnění a peníze budou vynaloženy na léčbu traumatizovaných muslimských migrantů.

Migrace či invaze? 1 000 afrických mužů vyzbrojených tyčemi a improvizovanými oštěpy vzalo útokem španělské hranice

TruthPioneer - 10. srpna, 2017

Okolo tisíce afrických migrantů vyzbrojených provizorními zbraněmi se pokusilo v úterý ráno znovu zaútočit na španělskou enklávu Ceuta, která leží na pobřeží severní Afriky. Chtěli tak docílit vstupu do Španělska a tím i Evropské Unie.

Go to top