Na tomto blogu se snažím přinášet zprávy z mých oblíbených zahraničních webů, které se u nás nepublikují.

trump_ramadan_nezávislé_zprávy

TruthPioneer - 26. června, 2017

Prezident Donald Trump vyvolal pobouření mezi demokraty a liberály, když poprvé během dvou desetiletí Bílý dům odmítl vynaložit peníze daňových poplatníků na uspořádání večeře k oslavě konce svatého měsíce.

Tradice oslavy ukončení Ramadánu večeří v Bílém domě začala pod prezidentem Clintonem a pokračovala prezident Bushem a Obamou. Večeře iftar - první pokrm, který muslimové po skončení půstu jedí, se v Bílém domě obvykle účastní významní členové muslimské komunity, diplomaté a členové Kongresu.

Prezident Trump vydal v sobotu prohlášení:

Jménem amerického lidu posíláme srdečné pozdravy všem muslimům slavícím Svátek oběti. Muslimové ve Spojených státech se během svatého měsíce Ramadánu připojili k lidem na celém světě, kteří se zaměřili na činy víry a lásky. Během tohoto svátku si připomínáme důležitost milosrdenství, soucitu a dobré vůle. S muslimy po celém světě Spojené státy obnovují svůj závazek dodržovat tyto hodnoty.

Mnoha novinářům se Trampovo počínání příliš nezamlouvá.

„Další facka do tváře muslimům všude ve světě," napsal novinář HuffPost Hayley Miller. „Prezident Trump měl nejlepší příležitost oslovit americkou muslimskou komunitu, jejíž vůdci řekli, že se cítí být ignorováni prezidentovou rétorikou a politikou, včetně jeho navrhovaného zákazu vstupu pro občany některých muslimských států," píše Miller.

Čtěte dál - Polský poslanec Dominik Tarczynski vyškolil moderátorku BBC ohledně uprchlíků: „Kolik teroristických útoků jste měli v Londýně?"

Magazín Newsweek cituje imáma Taliba Shareefa z Národní mešity ve Washingtonu, který uvedl: „Je to zklamání, protože to byla dobrá tradice. Zastavení této tradice nevysílá dobrý signál směre k muslimské komunitě v Americe. Prezident Trump má čas na hraní golfu a další aktivity, ale nemá čas pro občany, kteří potřebují jeho pomoc? Vypadá to, že pro něj nejsme tak důležití."

Připomeňme si další dlouholetou tradici, která se váže k Ramadánu, a to každoroční teroristické útoky ve světě. Celkový počet obětí na celém světě za celý svatý měsíc v roce 2017 dosáhl 3 511 (1 627 úmrtí a 1 824 zranění), což je více než trojnásobek za rok 2016, kdy počet obětí dosáhl 1 180 (421 úmrtí a 729 zranění). Tento rok je považován za nejsmrtelnější svatý měsíc v poslední době.

 

Zdroj - Milo, TheHill

Populární

Muslimský migrant se čtyřmi manželkami a 23 dětmi obdrží v Německu 360 000 eur za rok v dávkách

TruthPioneer - 19. června, 2017

Syrský uprchlík, kterému byl udělen azyl v Německu, spolu s jeho čtyřmi manželkami a 23 dětmi, nyní získává 360 tisíc euro ročně z dávek, což vyvolává pobouření mezi německými občany. 49lety muslimský migrant, identifikovaný pouze jako Ghazia A., utekl v roce 2015 ze Sýrie a nyní sídlí v Montabaure, jihozápadním německém státě Porýní-Falc.

Polský poslanec Dominik Tarczynski vyškolil moderátorku BBC ohledně uprchlíků: „Kolik teroristických útoků jste měli v Londýně?"

TruthPioneer - 25. června, 2017

Polsko odmítá dodržet dohodu z roku 2015, jejímž cílem je ulehčit Řecku a Itálii od problému s uprchlíků na jejich území tím, že přerozdělí 160 000 uprchlíků mezi ostatní členy EU.

Migranti v Calais rozbili řidiči hlavu kamenem a unesli kamion

TruthPioneer - 26. července, 2017

Méně než šest týdnů po smrti Polského řidiče dodávky v Calais způsobené místními migranty, byl napaden další řidič kamionu. Tentokrát byl migranty udeřen kamenem do hlavy a následně mu byl ukraden kamion.

Švédská vláda nařídila klinice ukončit léčbu obětí znásilnění v zájmu léčby migrantů

TruthPioneer - 8. června, 2017

Švédska vláda oznámila, že na klinice ve Stockholmu už nebudou ošetřovat oběti znásilnění a peníze budou vynaloženy na léčbu traumatizovaných muslimských migrantů.

Migrace či invaze? 1 000 afrických mužů vyzbrojených tyčemi a improvizovanými oštěpy vzalo útokem španělské hranice

TruthPioneer - 10. srpna, 2017

Okolo tisíce afrických migrantů vyzbrojených provizorními zbraněmi se pokusilo v úterý ráno znovu zaútočit na španělskou enklávu Ceuta, která leží na pobřeží severní Afriky. Chtěli tak docílit vstupu do Španělska a tím i Evropské Unie.

Go to top