Na tomto blogu se snažím přinášet zprávy z mých oblíbených zahraničních webů, které se u nás nepublikují.

dominik_tarczynski_nezavisle_noviny

TruthPioneer - 25. června, 2017

Polsko odmítá dodržet dohodu z roku 2015, jejímž cílem je ulehčit Řecku a Itálii od problému s uprchlíků na jejich území tím, že přerozdělí 160 000 uprchlíků mezi ostatní členy EU.

Na otázku reportérky BBC, proč Polsko nedodrží dohodu, Tarczynski, který je členem vládnoucí strany Právo a Spravedlnost, řekl:

No, v podstatě proto, že lidé, kteří pro nás hlasovali, řekli ne. Předchozí vláda podepsala tuto dohodu, ale lidé v Polsku řekli ne, my nechceme tuto hrozbu v naši zemi. Nesmíme zapomenou, že tato smlouva byla podepsána předchozí vládou a nyní se situace v Polsku zcela změnila. Musíme naslouchat našim lidem.

V reakci na to BBC moderátorka oponovala. „Pokud se na to podíváte z druhé strany, tato dohoda byla učiněna Polskem, netýká se to interní politickou situaci v Polsku. Tak se na to dívají lidé zvenčí. Lidé mimo Polsko se nestarají o to, co se děje na polské domácí politické scéně. Země souhlasila, že příjme žadatele o azyl, ale to se nestane."

Čtěte dál - Odborníci na diverzitu vyžadují více barevných muzikantů na rockových hudebních festivalech

„Nejde o vnitřní politiku," odpověděl Tarczynski. „Jedná se o situaci v Polsku, v Evropě, ve světě. Kolik teroristických útoků jste měli v Londýně? Já jsem právník, tito lidé nejsou uprchlíky, jsou přistěhovalci. Mezi uprchlíkem a přistěhovalcem existuje právní rozdíl. Uprchlík je člověk, který utíká do první bezpečné země a neletí po celém světě hledat lepší život. Proto nehovořme o uprchlících."

Ukňouraná moderátorka BBC přerušovala Tarczynského po celou dobu rozhovoru. Snažila se mu zabránit ve vyjádření jeho myšlenek, ale nakonec se ji to nepodařilo. Níže se můžete podívat na celý rozhovor. Video je v angličtině s polskými titulky.

 

Zdroj - Milo

Populární

Muslimský migrant se čtyřmi manželkami a 23 dětmi obdrží v Německu 360 000 eur za rok v dávkách

TruthPioneer - 19. června, 2017

Syrský uprchlík, kterému byl udělen azyl v Německu, spolu s jeho čtyřmi manželkami a 23 dětmi, nyní získává 360 tisíc euro ročně z dávek, což vyvolává pobouření mezi německými občany. 49lety muslimský migrant, identifikovaný pouze jako Ghazia A., utekl v roce 2015 ze Sýrie a nyní sídlí v Montabaure, jihozápadním německém státě Porýní-Falc.

Polský poslanec Dominik Tarczynski vyškolil moderátorku BBC ohledně uprchlíků: „Kolik teroristických útoků jste měli v Londýně?"

TruthPioneer - 25. června, 2017

Polsko odmítá dodržet dohodu z roku 2015, jejímž cílem je ulehčit Řecku a Itálii od problému s uprchlíků na jejich území tím, že přerozdělí 160 000 uprchlíků mezi ostatní členy EU.

Migranti v Calais rozbili řidiči hlavu kamenem a unesli kamion

TruthPioneer - 26. července, 2017

Méně než šest týdnů po smrti Polského řidiče dodávky v Calais způsobené místními migranty, byl napaden další řidič kamionu. Tentokrát byl migranty udeřen kamenem do hlavy a následně mu byl ukraden kamion.

Švédská vláda nařídila klinice ukončit léčbu obětí znásilnění v zájmu léčby migrantů

TruthPioneer - 8. června, 2017

Švédska vláda oznámila, že na klinice ve Stockholmu už nebudou ošetřovat oběti znásilnění a peníze budou vynaloženy na léčbu traumatizovaných muslimských migrantů.

Migrace či invaze? 1 000 afrických mužů vyzbrojených tyčemi a improvizovanými oštěpy vzalo útokem španělské hranice

TruthPioneer - 10. srpna, 2017

Okolo tisíce afrických migrantů vyzbrojených provizorními zbraněmi se pokusilo v úterý ráno znovu zaútočit na španělskou enklávu Ceuta, která leží na pobřeží severní Afriky. Chtěli tak docílit vstupu do Španělska a tím i Evropské Unie.

Go to top