Na tomto blogu se snažím přinášet zprávy z mých oblíbených zahraničních webů, které se u nás nepublikují.

festival_české_nezávislé_zpravodajství

TruthPioneer - 23. června, 2017

Aktivisté na diverzitu a rozmanitost údajně tlačí britské hudební festivaly, aby diverzifikovali účinkující na svých akcích. Žádají organizátory, aby byli více vstřícní a rezervovali více ženských a ne-bílých umělců.

Tito ’odborníci’ si samozřejmě neuvědomují, že práce šéfa festivalu je prodat co nejvíce vstupenek, a ne splňovat diversitní kvóty. Přestože to organizátoři festivalů aktivistům vysvětlili, podle webového deníku Heat Street je to nezastavilo a stále se snaží aktivně ovlivňovat dění na rockových festivalech.

Britská Tisková asociace provedla výzkum na téma rozmanitosti festivalů a zjistila, že z 321 účinkujících, kteří vystoupili na festivalech ve Velké Británii, pouze 47 byly ženy a 89 bylo z etnických menšin.

Keith Harris, předseda Britské pracovní skupiny pro hudební rozmanitost (UK Music’s Diversity Taskforce) je proto velmi kritický.

Lidé nesmí být zaujati. Umělkyně a hudebníci z etnických menšin zjevně mají také své fanoušky, a pokud je zarezervujete, přilákají publikum a v některých případech i nové publikum, protože mnoho mužských účinkujících bylo na stejném festivalu již mnohokrát, někdy i osmkrát nebo devětkrát.

Možná by měl přemýšlet o tom, proč některé hlavní hvězdy vystoupily osmkrát nebo devětkrát. Nemohlo to být proto, že přitáhly obrovský dav a vydělali spoustu peněz?

Organizátoři Bestivalu, malé hippie akce uvedli, že sociální spravedlnosti je pro ně důležité téma, a proto se budou snažit vyvážit mužskou dominanci svého festivalů. Jedním ze způsobů, jak toho docílit je zavedení kvóty na hudební program v příštím roce, kdy polovina aktů na jevišti budou ženy.

Čtěte dál - Berlín plánuje opatření proti sexistickým reklamám jako jsou usmívající se ženy nebo racionální muži na billboardech

Větší a úspěšnější festivaly, které mají co ztratit, se zatím tolik neangažují. Jeden z organizátorů festivalu v Readingu a Leedsu byl v roce 2015 otázán, proč mají na programu tolik mužských muzikantů. Jak uvádí deník The Guardian, jeho odpověď byla vcelku logická.

„Věřte mi, kdyby se v rockovém žánru objevila ženská skupina, která by dokázala prodat stejný počet lístků jako kterákoliv skupina z letošního festivalu, rezervoval bych je. Proč není žádná ženská metalová skupina jako Metallica? Na to já nemám odpověď."

 

Zdroj - Milo

Populární

Muslimský migrant se čtyřmi manželkami a 23 dětmi obdrží v Německu 360 000 eur za rok v dávkách

TruthPioneer - 19. června, 2017

Syrský uprchlík, kterému byl udělen azyl v Německu, spolu s jeho čtyřmi manželkami a 23 dětmi, nyní získává 360 tisíc euro ročně z dávek, což vyvolává pobouření mezi německými občany. 49lety muslimský migrant, identifikovaný pouze jako Ghazia A., utekl v roce 2015 ze Sýrie a nyní sídlí v Montabaure, jihozápadním německém státě Porýní-Falc.

Polský poslanec Dominik Tarczynski vyškolil moderátorku BBC ohledně uprchlíků: „Kolik teroristických útoků jste měli v Londýně?"

TruthPioneer - 25. června, 2017

Polsko odmítá dodržet dohodu z roku 2015, jejímž cílem je ulehčit Řecku a Itálii od problému s uprchlíků na jejich území tím, že přerozdělí 160 000 uprchlíků mezi ostatní členy EU.

Migranti v Calais rozbili řidiči hlavu kamenem a unesli kamion

TruthPioneer - 26. července, 2017

Méně než šest týdnů po smrti Polského řidiče dodávky v Calais způsobené místními migranty, byl napaden další řidič kamionu. Tentokrát byl migranty udeřen kamenem do hlavy a následně mu byl ukraden kamion.

Švédská vláda nařídila klinice ukončit léčbu obětí znásilnění v zájmu léčby migrantů

TruthPioneer - 8. června, 2017

Švédska vláda oznámila, že na klinice ve Stockholmu už nebudou ošetřovat oběti znásilnění a peníze budou vynaloženy na léčbu traumatizovaných muslimských migrantů.

Migrace či invaze? 1 000 afrických mužů vyzbrojených tyčemi a improvizovanými oštěpy vzalo útokem španělské hranice

TruthPioneer - 10. srpna, 2017

Okolo tisíce afrických migrantů vyzbrojených provizorními zbraněmi se pokusilo v úterý ráno znovu zaútočit na španělskou enklávu Ceuta, která leží na pobřeží severní Afriky. Chtěli tak docílit vstupu do Španělska a tím i Evropské Unie.

Go to top