Na tomto blogu se snažím přinášet zprávy z mých oblíbených zahraničních webů, které se u nás nepublikují.

berlin_zpravodajství_bez_cenzury

TruthPioneer - 22. června, 2017

Berlínská levicová vláda plánuje zavedení celoplošného zákazu sexistických billboardů. Má v plánu zakázat firmám zobrazování žen jako pečující, vychovávající nebo spokojené, že dělají domácí práce.

Pilotní implementace zákazu reklamy, která je považována za ponižující vůči ženám, byla testována od roku 2014 v okrese Kreuzberg-Friedrichshain v Berlíně. Deník Der Tagesspiegel informoval, že vládnoucí koalice německého hlavního města, Sociálnědemokratická strana Německa, Zelení a Strana Levice, zřídí výbor, který rozhodne, zda potenciální reklamy degradují lidi na základě pohlaví, sexuální orientace nebo sexuální identity.

Dlouhý seznam kritérií uvádí materiál, který levice považuje za nepřijatelný, jako například reklamy, které zobrazují ženy jako sexuální komodity. Směrnice uvádějí, že inzeráty, ve kterých jsou ženy obnažené a usmívají se bez důvodu, zatímco muži jsou oděni v pohodlném oblečení, působí dojmem, že obě pohlaví si nejsou rovny.

Zákaz podle oficiálních dokumentů také zakáže billboardy, které podporují ženské a mužské stereotypy. Patří mezi ně zobrazení žen jako pečující, krásné, spokojené při domácí práci a závislé na nakupování, muži jsou zobrazování jako rozumní, agresivní a technologicky nadaní.

Čtěte dál - Společná armáda EU je nevyhnutelná, říká vysoký představitel Německa

Reklamy s dětmi budou také postiženy zásahem na standardizaci genderových rolí. Podle směrnic jsou reklamy, kde figurují chlapci plné stereotypu. Chlapci mají zálibu ve sportu, mají rádi modrou barvu a hrají si s technologií.

Plány berlínské vlády jsou kritizovány pravicovými stranami. Křesťanská-demokratická unie tvrdí, že politici nemají právo zasahovat do volného trhu. Svobodně demokratická strana uvedla, že reklamní kampaně by měly být chráněny svobodou projevu, což je základní právo v každé demokratické společnosti.

Domovská webová stránka okresu Kreuzber-Friedrichshain uvádí, že dívky a ženy jsou vystaveny reklamám, ve kterých vidí vyobrazeny heterosexuální ženy v domácnosti, to má za důsledek, že si neumí představit sami sebe mimo tento rámec.

Redaktor deníku Der Tagesspiegel Harald Martenstein uvedl, že nová směrnice by klidně mohla být přijata z manifestu Talibanu a ironicky vyjádřil údiv nad zákazem billboardu, které ukazují ženy v domácnosti.

„Dívky nejsou hloupé," napsal a tvrzení okresu charakterizoval jako úplný nesmysl.

 

Zdroj - Breitbart

Populární

Muslimský migrant se čtyřmi manželkami a 23 dětmi obdrží v Německu 360 000 eur za rok v dávkách

TruthPioneer - 19. června, 2017

Syrský uprchlík, kterému byl udělen azyl v Německu, spolu s jeho čtyřmi manželkami a 23 dětmi, nyní získává 360 tisíc euro ročně z dávek, což vyvolává pobouření mezi německými občany. 49lety muslimský migrant, identifikovaný pouze jako Ghazia A., utekl v roce 2015 ze Sýrie a nyní sídlí v Montabaure, jihozápadním německém státě Porýní-Falc.

Polský poslanec Dominik Tarczynski vyškolil moderátorku BBC ohledně uprchlíků: „Kolik teroristických útoků jste měli v Londýně?"

TruthPioneer - 25. června, 2017

Polsko odmítá dodržet dohodu z roku 2015, jejímž cílem je ulehčit Řecku a Itálii od problému s uprchlíků na jejich území tím, že přerozdělí 160 000 uprchlíků mezi ostatní členy EU.

Migranti v Calais rozbili řidiči hlavu kamenem a unesli kamion

TruthPioneer - 26. července, 2017

Méně než šest týdnů po smrti Polského řidiče dodávky v Calais způsobené místními migranty, byl napaden další řidič kamionu. Tentokrát byl migranty udeřen kamenem do hlavy a následně mu byl ukraden kamion.

Švédská vláda nařídila klinice ukončit léčbu obětí znásilnění v zájmu léčby migrantů

TruthPioneer - 8. června, 2017

Švédska vláda oznámila, že na klinice ve Stockholmu už nebudou ošetřovat oběti znásilnění a peníze budou vynaloženy na léčbu traumatizovaných muslimských migrantů.

Migrace či invaze? 1 000 afrických mužů vyzbrojených tyčemi a improvizovanými oštěpy vzalo útokem španělské hranice

TruthPioneer - 10. srpna, 2017

Okolo tisíce afrických migrantů vyzbrojených provizorními zbraněmi se pokusilo v úterý ráno znovu zaútočit na španělskou enklávu Ceuta, která leží na pobřeží severní Afriky. Chtěli tak docílit vstupu do Španělska a tím i Evropské Unie.

Go to top