Na tomto blogu se snažím přinášet zprávy z mých oblíbených zahraničních webů, které se u nás nepublikují.

bret_stephens_nezávislé_zprávy

TruthPioneer - 20. června, 2017

Amerika patří přistěhovalcům, protože přistěhovalci z něj činí silnější národ, říká novinář Bret Stphens z deníku New York Times. Přistěhovalci produkují více dětí, pracují tvrději, vytvářejí více pracovních míst a mají více nápadů, tvrdí ve svém komentáři novinář a imigrační advokát Bret Stephens.

Mluvím o Američanech, jejichž rodiny jsou v této zemi několik generací. Samolibí, nároční a často neuvěřitelně nevědomí v základních bodech amerického práva a historie. Tito tzv. opravdoví Američané ničí Ameriku. Možná by měli odjet, abychom je mohli nahradit novými a lepšími. Nově příchozí oceňují, co Spojené státy nabízí, jsou ambicióznější a ochotnější se obětovat pro budoucnost. Jinými slovy, jsou právě takoví, jací jsme bývali, když jsme vyšli z lodi ...

Já jsem dítě přistěhovalců a vyrůstal jsem v zahraničí. Vždycky jsem považoval Spojené státy za zemi, která patří nejprve novým příchozím - lidem, kteří usilují o to být její součástí, protože si uvědomují, jak je to drahocenné. Kdysi to bylo klišé, ale v době prezidenta Trumpa to musí být znovu vysvětleno. Jsme zemí přistěhovalců. Američané, kteří to nepochopí, by měli odejít.

 

Stephensův článek obsahuje několik statistik, kdy míchá jablka s hruškami, a také groteskní zobecňování. Například Stephens říká, že Spojené státy jsou země přistěhovalců, přestože 84 procent lidí žijících ve Spojených státech se narodilo ve Spojených státech. Podobně Stephens považuje přistěhovalce za jednotnou masu, jako by věřil, že migrující členové různých gangu jsou stejně užiteční, jako jsou vynálezci, kteří hledají svobodu.

Čtěte dál - Muslimský migrant se čtyřmi manželkami a 23 dětmi obdrží v Německu 360 000 eur za rok v dávkách

Ale hlavním rysem článku je jeho progresivní pohled, že lidé - Američané nebo cizinci - by měli být vybráni všemocným státem, aby sloužili státu, vládnoucí třídě ve Washingtonu a Wall Street. Tento pohled dovoluje Stephensovi ignorovat Deklaraci nezávislosti, která prohlašuje, že práva lidí pocházejí z vyššího zdroje než je vláda:

Pokládáme za samozřejmé pravdy, že všichni lidé jsou stvořeni sobě rovni, že jsou obdařeni svým stvořitelem určitými nezcizitelnými právy, že mezi tato práva náleží život, svoboda a snaha osobního štěstí.

Stephens vítá masové přistěhovalectví, protože to narušuje národní ekonomiku ve prospěch obchodních lídrů a velkoměst. Hromadná imigrace zvyšuje zisky a hodnoty akcií tím, že snižuje platy, zvyšuje ceny nemovitostí, snižuje investice do špičkových technologií a zvyšuje státní a lokální daňovou zátěž.

Naproti tomu prezident Donald Trump vyhrál prezidentské volby v roce 2016 díky slibu, že občané Ameriku budou na prvním místě. Během inaugurace také řek, že začne prosazovat přísnější imigrační zákony a bude se řídit politikou "Koupit z Ameriky, zaměstnat Američany".

 

Zdroj - Breitbart

Populární

Muslimský migrant se čtyřmi manželkami a 23 dětmi obdrží v Německu 360 000 eur za rok v dávkách

TruthPioneer - 19. června, 2017

Syrský uprchlík, kterému byl udělen azyl v Německu, spolu s jeho čtyřmi manželkami a 23 dětmi, nyní získává 360 tisíc euro ročně z dávek, což vyvolává pobouření mezi německými občany. 49lety muslimský migrant, identifikovaný pouze jako Ghazia A., utekl v roce 2015 ze Sýrie a nyní sídlí v Montabaure, jihozápadním německém státě Porýní-Falc.

Polský poslanec Dominik Tarczynski vyškolil moderátorku BBC ohledně uprchlíků: „Kolik teroristických útoků jste měli v Londýně?"

TruthPioneer - 25. června, 2017

Polsko odmítá dodržet dohodu z roku 2015, jejímž cílem je ulehčit Řecku a Itálii od problému s uprchlíků na jejich území tím, že přerozdělí 160 000 uprchlíků mezi ostatní členy EU.

Migranti v Calais rozbili řidiči hlavu kamenem a unesli kamion

TruthPioneer - 26. července, 2017

Méně než šest týdnů po smrti Polského řidiče dodávky v Calais způsobené místními migranty, byl napaden další řidič kamionu. Tentokrát byl migranty udeřen kamenem do hlavy a následně mu byl ukraden kamion.

Švédská vláda nařídila klinice ukončit léčbu obětí znásilnění v zájmu léčby migrantů

TruthPioneer - 8. června, 2017

Švédska vláda oznámila, že na klinice ve Stockholmu už nebudou ošetřovat oběti znásilnění a peníze budou vynaloženy na léčbu traumatizovaných muslimských migrantů.

Migrace či invaze? 1 000 afrických mužů vyzbrojených tyčemi a improvizovanými oštěpy vzalo útokem španělské hranice

TruthPioneer - 10. srpna, 2017

Okolo tisíce afrických migrantů vyzbrojených provizorními zbraněmi se pokusilo v úterý ráno znovu zaútočit na španělskou enklávu Ceuta, která leží na pobřeží severní Afriky. Chtěli tak docílit vstupu do Španělska a tím i Evropské Unie.

Go to top