Na tomto blogu se snažím přinášet zprávy z mých oblíbených zahraničních webů, které se u nás nepublikují.

izrael_terror_nezavisle_noviny

TruthPioneer - 18. června, 2017

Fatah, politická frakce prezidenta palestinské samosprávy Mahmúda Abbása, odsoudil Izrael za zabití tří Palestinců, kteří zabili izraelskou policistku Hadase Malku a zranili čtyři další při pátečním teroristickém útoku v Jeruzalémě.

Fatah označil smrt tří útočníků, kteří zaútočili na dvě místa poblíž Jeruzaléma za válečný zločin. Podle izraelských bezpečnostních složek byli všichni tři útočníci členy palestinských teroristických organizací.

„Fatah odsuzuje válečný zločin izraelských okupačních sil v Jeruzalémě proti třem palestinským dospívajícím," uvedl mluvčí Osama al-Kawasme ve svém prohlášení. Fatah dodal, že mlčení mezinárodního společenství povzbudilo Izrael k dalšímu šíření krve Palestinců. Hamas, teroristická organizace, která řídí pásmo Gazy, také odsoudila zastřelení útočníků jako "zločin okupantů". Mluvčí hnutí Hazem Qassem řekl, že útok byl důkazem, že palestinští lidé vedou revoluci proti nepříteli.

Čtěte dál - Během několika týdnů se dva šílení příznivci Bernieho Sanderse dopustili násilných činů proti nevinným Američanům

Tři Palestinci, vyzbrojení automatickou zbraní a noži, provedli souběžné útoky ve dvou přilehlých místech v Jeruzalémě. Dva napadli skupinu policistů automatickou zbraní a noži, třetí pobodal policistku Hadase Malku poblíž Damaškové brány. 23lety seržant zemřel na následky zranění v nemocnici. Další čtyři lidé byli při útoku zraněni. Některé zprávy uvádějí, že zbraň útočníků se zasekala, což zabránilo dalším zraněním.

 

Hadas_Malkane_nezavisle_novinyPolicistka Hadase Malku, zabita při teroristickém útoku 16. červan 2017

 

Útočníci byli identifikováni izraelskou interní bezpečnostní agenturou Shin Bet jako Bra'a Salah a Asama Atta, narozeni v roce 1998, a Adel Ankush, který se narodil v roce 1999. Všichni byli zastřeleni bezpečnostními silami během útoku. Podle Shin Bet byli všichni dříve zatčeni nebo zapojeni do teroristické činnosti.

Po útoku předseda vlády Benjamin Netanyahu odvolal vstupní povolení udělené Palestincům během muslimského svatého měsíce Ramadánu, na návštěvu svých příbuzných v Izraeli. Netanyahu zrušil návštěvy rodiny na doporučení šéfa policie Roni Alsheicha a ministra veřejné bezpečnosti Gilada Erdana. Netanjahu však neodvolal povolení udělené palestinským mužům ve věku nad 40 let ze Západního břehu, aby vstoupili do Jeruzaléma za páteční modlitbou, uvedla policie.

Od září roku 2015 zabily palestinští útočníci při teroristických útocích 43 Izraelců, dva Američany a jednoho Britského studenta. Podle izraelských úřadů bylo ve stejné době zabito asi 250 Palestinců. Izrael obvinil palestinské politiky a náboženské vůdce z podněcování násilí a terorismu přes sociální média, kdy oslavují násilí a nabádají k teroristickým útokům.

 

Zdroj - TheTimesOfIsrael

Populární

Muslimský migrant se čtyřmi manželkami a 23 dětmi obdrží v Německu 360 000 eur za rok v dávkách

TruthPioneer - 19. června, 2017

Syrský uprchlík, kterému byl udělen azyl v Německu, spolu s jeho čtyřmi manželkami a 23 dětmi, nyní získává 360 tisíc euro ročně z dávek, což vyvolává pobouření mezi německými občany. 49lety muslimský migrant, identifikovaný pouze jako Ghazia A., utekl v roce 2015 ze Sýrie a nyní sídlí v Montabaure, jihozápadním německém státě Porýní-Falc.

Polský poslanec Dominik Tarczynski vyškolil moderátorku BBC ohledně uprchlíků: „Kolik teroristických útoků jste měli v Londýně?"

TruthPioneer - 25. června, 2017

Polsko odmítá dodržet dohodu z roku 2015, jejímž cílem je ulehčit Řecku a Itálii od problému s uprchlíků na jejich území tím, že přerozdělí 160 000 uprchlíků mezi ostatní členy EU.

Migranti v Calais rozbili řidiči hlavu kamenem a unesli kamion

TruthPioneer - 26. července, 2017

Méně než šest týdnů po smrti Polského řidiče dodávky v Calais způsobené místními migranty, byl napaden další řidič kamionu. Tentokrát byl migranty udeřen kamenem do hlavy a následně mu byl ukraden kamion.

Švédská vláda nařídila klinice ukončit léčbu obětí znásilnění v zájmu léčby migrantů

TruthPioneer - 8. června, 2017

Švédska vláda oznámila, že na klinice ve Stockholmu už nebudou ošetřovat oběti znásilnění a peníze budou vynaloženy na léčbu traumatizovaných muslimských migrantů.

Migrace či invaze? 1 000 afrických mužů vyzbrojených tyčemi a improvizovanými oštěpy vzalo útokem španělské hranice

TruthPioneer - 10. srpna, 2017

Okolo tisíce afrických migrantů vyzbrojených provizorními zbraněmi se pokusilo v úterý ráno znovu zaútočit na španělskou enklávu Ceuta, která leží na pobřeží severní Afriky. Chtěli tak docílit vstupu do Španělska a tím i Evropské Unie.

Go to top