Na tomto blogu se snažím přinášet zprávy z mých oblíbených zahraničních webů, které se u nás nepublikují.

erdogan_washington_české_nezávislé_zpravodajství

TruthPioneer - 15. června, 2017

Policejní oddělení ve Washingtonu ve čtvrtek vydalo zatýkací rozkazy na 12 členů ochranky tureckého prezidenta Tayyipa Erdogana, kteří minulý měsíc brutálně zbili demonstranty před rezortem turecké ambasády.

Na tiskové konferenci šéf policie Peter Newsham uvedl jména 12ti členů ochranky a 4 soukromé osoby údajně zapojené do útoků, k němuž došlo 16. května a zanechalo devět protestujících zraněno.

Devět podezřelých jsou členy turecké ochranky a tři jsou členy turecké státní policie. Dva muži jsou kanadští občané a dva další jsou turečtí Američané. „Pokud se pokusí vrátí do Spojených států, budou zatčeni," řekl Newsham o členech tureckých bezpečnostních složek.

Čtěte dál - Caitlyn Jenner je zničen rozhodnutím prezidenta Trumpa o ochraně soukromí na toaletách

Ve středu byli v souvislosti s útokem zadrženi dva američtí stoupenci Erdogana. Eyup Yildirim, 50letý vlastník stavební firmy z New Jersey, byl zatčen a obviněn z agresivního útoku a útoku s následky závažného zranění. Sinan Narin, který žije ve Virginii, byl zatčen a obviněn z agresivního útoku. Oba muži byli zachyceni na videu, jak kopou protestující Lucy Usoyanovou, jež utrpěla zranění hlavy.

 

 

 

Jedním z obviněných je také Servet Erkan. Ten je jedním z nejbližších osobních strážců Erdogana. Byl viděn v těsné blízkosti Erdogana před a po potyčce. Byl také zachycen na videu při útoku na nejméně dva protestující. Videozáznam ze dne útoku dále ukázal, že Erdogan sledoval útok ze zadního sedadla Mercedesu Benz. Jen chvíli před útokem se zdálo, že Erdogan předává pokyny Erkanovi.

Není jasné, jaky postih hrozí turecké ochrance zapletených do této události v případě jejich zatčení. Pravděpodobně jsou chráněny diplomatickou imunitou proti stíhání. Newsham však uvedl, že pokud vstoupí do USA, budou přinejmenším zadržení.

Dva kanadští muži, kteří byli také identifikováni ve čtvrtek, jsou Ahmet Dereci a Mahmut Ellialti. Jsou také hledáni a obvinění z napadení a útoku se záměrem dopustit se závažného zranění.

 

Zdroj - TheDailyCaller

Populární

Muslimský migrant se čtyřmi manželkami a 23 dětmi obdrží v Německu 360 000 eur za rok v dávkách

TruthPioneer - 19. června, 2017

Syrský uprchlík, kterému byl udělen azyl v Německu, spolu s jeho čtyřmi manželkami a 23 dětmi, nyní získává 360 tisíc euro ročně z dávek, což vyvolává pobouření mezi německými občany. 49lety muslimský migrant, identifikovaný pouze jako Ghazia A., utekl v roce 2015 ze Sýrie a nyní sídlí v Montabaure, jihozápadním německém státě Porýní-Falc.

Polský poslanec Dominik Tarczynski vyškolil moderátorku BBC ohledně uprchlíků: „Kolik teroristických útoků jste měli v Londýně?"

TruthPioneer - 25. června, 2017

Polsko odmítá dodržet dohodu z roku 2015, jejímž cílem je ulehčit Řecku a Itálii od problému s uprchlíků na jejich území tím, že přerozdělí 160 000 uprchlíků mezi ostatní členy EU.

Migranti v Calais rozbili řidiči hlavu kamenem a unesli kamion

TruthPioneer - 26. července, 2017

Méně než šest týdnů po smrti Polského řidiče dodávky v Calais způsobené místními migranty, byl napaden další řidič kamionu. Tentokrát byl migranty udeřen kamenem do hlavy a následně mu byl ukraden kamion.

Švédská vláda nařídila klinice ukončit léčbu obětí znásilnění v zájmu léčby migrantů

TruthPioneer - 8. června, 2017

Švédska vláda oznámila, že na klinice ve Stockholmu už nebudou ošetřovat oběti znásilnění a peníze budou vynaloženy na léčbu traumatizovaných muslimských migrantů.

Migrace či invaze? 1 000 afrických mužů vyzbrojených tyčemi a improvizovanými oštěpy vzalo útokem španělské hranice

TruthPioneer - 10. srpna, 2017

Okolo tisíce afrických migrantů vyzbrojených provizorními zbraněmi se pokusilo v úterý ráno znovu zaútočit na španělskou enklávu Ceuta, která leží na pobřeží severní Afriky. Chtěli tak docílit vstupu do Španělska a tím i Evropské Unie.

Go to top