Na tomto blogu se snažím přinášet zprávy z mých oblíbených zahraničních webů, které se u nás nepublikují.

vienna_nezávislé_zprávy

TruthPioneer - 10. června, 2017

Nové hnutí pro budoucnost (NBZ) bylo založeno tureckými přistěhovalci ve městě Voralburg v roce 1999 a zatím se zúčastnilo pouze lokálních voleb. Předseda Adnan Dincer, původně z Turecka, řekl, že strana je připravena kandidovat v rakouských národních volbách plánovaných na 15. října.

Strana zatím neoznámila, kde budou kandidovat, nebo kdo jsou jejich kandidáti, ale mluvčí strany řekl, že strana se v neděli rozhodla zúčastnit národních voleb. Strana také oznámila, že přesune své sídlo do Vídně. V příštích několika týdnech začne vytvářet vhodné struktury pro vedení národní volební kampaně a představí své kandidáty.

Vedoucí strany Adnan Dincer tvrdí, že i když hlavní program strany obsahuje otázky migrantů, není to strana islamistů ani turků. Tvrdí, že strana bude zastupovat zájmy zapomenutých a říká, že zatímco mnozí členové jsou muslimové, náboženství je náboženství, politika je politika.

Čtěte dál - Kvůli odstoupení od Pařížské klimatické dohody byl Trump obviněn z environmentálního rasismu

Aby se strana dostala do parlamentu, musí získat alespoň čtyři procenta hlasů, což mluvčí strany vidí jako nereálné. Hlavním cílem pro říjnové volby je zviditelnit stranu celostátně a nabídnout voličům alternativu.

Předčasné volby v Rakousku byly vypsány poté, co bývalý vicekancléř Reinhold Mitterlehner šokoval zemi tím, že odstoupil, což vedlo k rozdělení velké koalice Rakouské lidové strany (ÖVP) a socialisty (SPÖ). Ve volební průzkumech průběžně vede OVP s 32 procenty. Na druhém místě před třetími socialisty je s 26 procenty protiimigrační Svobodná strana Rakouska (FPÖ).

Vedoucí strany FPÖ Heinz-Christian Strache zaujímá tvrdou linii proti islamizaci a slíbil, že zakáže islám v Rakousku. Také si zahrává s myšlenkou zavřít fundamentální islamisty na ostrovní vězení mimo společnost.

Pokud bude aktuální trend volebních průzkumů pokračovat až do voleb, je zde možnost koaliční vlády Rakouské lidové strany ÖVP a Svobodné strany Rakouska FPÖ, což se nestalo od roku 2000, kdy Rakousku hrozily sankce od Evropské unie za to, že dovoluje tehdejšímu vůdci FPÖ Jörgemu Haiderovi do vlády.

 

Zdroj - Breitbart

Populární

Muslimský migrant se čtyřmi manželkami a 23 dětmi obdrží v Německu 360 000 eur za rok v dávkách

TruthPioneer - 19. června, 2017

Syrský uprchlík, kterému byl udělen azyl v Německu, spolu s jeho čtyřmi manželkami a 23 dětmi, nyní získává 360 tisíc euro ročně z dávek, což vyvolává pobouření mezi německými občany. 49lety muslimský migrant, identifikovaný pouze jako Ghazia A., utekl v roce 2015 ze Sýrie a nyní sídlí v Montabaure, jihozápadním německém státě Porýní-Falc.

Polský poslanec Dominik Tarczynski vyškolil moderátorku BBC ohledně uprchlíků: „Kolik teroristických útoků jste měli v Londýně?"

TruthPioneer - 25. června, 2017

Polsko odmítá dodržet dohodu z roku 2015, jejímž cílem je ulehčit Řecku a Itálii od problému s uprchlíků na jejich území tím, že přerozdělí 160 000 uprchlíků mezi ostatní členy EU.

Migranti v Calais rozbili řidiči hlavu kamenem a unesli kamion

TruthPioneer - 26. července, 2017

Méně než šest týdnů po smrti Polského řidiče dodávky v Calais způsobené místními migranty, byl napaden další řidič kamionu. Tentokrát byl migranty udeřen kamenem do hlavy a následně mu byl ukraden kamion.

Švédská vláda nařídila klinice ukončit léčbu obětí znásilnění v zájmu léčby migrantů

TruthPioneer - 8. června, 2017

Švédska vláda oznámila, že na klinice ve Stockholmu už nebudou ošetřovat oběti znásilnění a peníze budou vynaloženy na léčbu traumatizovaných muslimských migrantů.

Migrace či invaze? 1 000 afrických mužů vyzbrojených tyčemi a improvizovanými oštěpy vzalo útokem španělské hranice

TruthPioneer - 10. srpna, 2017

Okolo tisíce afrických migrantů vyzbrojených provizorními zbraněmi se pokusilo v úterý ráno znovu zaútočit na španělskou enklávu Ceuta, která leží na pobřeží severní Afriky. Chtěli tak docílit vstupu do Španělska a tím i Evropské Unie.

Go to top