Na tomto blogu se snažím přinášet zprávy z mých oblíbených zahraničních webů, které se u nás nepublikují.

trump_paris_nezávislé_zpravodajství

TruthPioneer - 3. června, 2017

Prezident Donald Trump tento týden dostál svému slibu z předvolební prezidentské kampaně a oznámil, že Spojené státy vystoupí z Pařížské klimatické dohody z roku 2015.

„Byl jsem zvolen, abych pomohl občanům Pittsburghu, ne Paříži. Tato dohoda není o klimatu, ale o dotování méně vyspělých zemí, ty získávají finanční výhodu ve srovnání s USA," řekl Trump.

Trump zpochybňuje vznešené cíle, které údajně dohodu motivují a poukazuje na to, jak Pařížská dohoda dovoluje Číně, Indii a dokonce i Evropě pokračovat v těžbě uhlí a současně zátěžuje průmysl v USA. „Stručně řečeno, dohoda neeliminuje pracovní místa, pouze tyto místa přesunuje z Ameriky a dopravuje je do cizích zemí. Současná dohoda také účinně blokuje rozvoj čistého uhlí v Americe," dodal prezident.

Trump také poukázal na část Pařížské dohody o klimatu, která dovoluje Číně zvýšovat emise po dobu 13 let. Dale pak zmínil, že Indie se podílela na účasti v Pařížské dohodě je proto, aby získala miliardy dolarů zahraniční pomoci pro rozvojové země.

Čtěte dál - Kathy Griffin pózovala s utnutou a krvavou hlavou Donalda Trumpa

Zrušení dohody umožní USA zbavit se několika škodlivým účinkům dohody.

1. Pařížská dohoda byla v podstatě nezávazným pokusem o zastavení změny klimatu. Jedinými zákonnými požadavky bylo to, aby signatáři oznámili cíle a oznámili pokrok bez mezinárodního mechanismu prosazování. V důsledku toho bylo pravděpodobné, že Spojené státy a bohaté evropské národy by přijaly a zavedly vážná pravidla pro změnu klimatu, zatímco mnoho rozvojových států by se vyhnuly tomu, aby zpomalily vlastní ekonomiku. Dohoda v podstatě udělala z amerického hospodářství a nejsilnějších evropských ekonomik obětní beránky.

2. Předpisy nezbytné k provedení Pařížské dohody by podle americké studie zadané Americkou obchodní komorou stály průmysl v USA 1,1 milionu pracovních míst. Tato ztráta pracovních míst by se soustředila na cement, železo a ocel a rafinace ropy. Průmyslová produkce by prudce klesla.

3. Průmyslový masakr by se podle studie Americké obchodní komory soustředil na čtyři státy. HDP v Michiganu by se snížil o 0,8 procenta a zaměstnanost by se snížila o 74 tisíc pracovních míst. Missouriho HDP by se snížil o 1 procento. Ohio HDP by se snížil o 1,2 procenta. Pennsylvánský HDP by klesl o 1,8 procenta a stát by ztratil 140 000 pracovních míst.

4. Velké podniky v Americe silně podpořily dohodu o klimatu v Paříži, například Apple, General Electric, Intel, Facebook, Google, Microsoft, General Mills, Walmart, Unilever a Johnson & Johnson. Tito obchodní giganti mohou lépe čelit nákladným předpisům a regulacím než jejich menší konkurenti a mnozí by ve skutečnosti našli obchodní příležitosti z požadovaných změn. Střední, malé a začínající podniky by však měli problémy s rostoucími náklady na dodržování předpisů a rostoucími náklady na energii.

5. Studie nadace Heritage Foundation zjistila, že Pařížská dohoda by zvýšila náklady na elektřinu pro čtyřčlennou rodinu o 13 až 20 procent ročně. Dohoda by dále znamenala ztrátu příjmů ve výši 20 000 dolarů do roku 2035. Jinými slovy, americké rodiny by platily více a vydělávaly méně.

6. Celkovým důsledkem dohody by podle studie Heritage bylo snížení hrubého domácího produktu USA o více než 2,5 bilionů dolarů a odstranění 400 000 pracovních míst do roku 2035.

 

Zdroj - Breitbart

Populární

Muslimský migrant se čtyřmi manželkami a 23 dětmi obdrží v Německu 360 000 eur za rok v dávkách

TruthPioneer - 19. června, 2017

Syrský uprchlík, kterému byl udělen azyl v Německu, spolu s jeho čtyřmi manželkami a 23 dětmi, nyní získává 360 tisíc euro ročně z dávek, což vyvolává pobouření mezi německými občany. 49lety muslimský migrant, identifikovaný pouze jako Ghazia A., utekl v roce 2015 ze Sýrie a nyní sídlí v Montabaure, jihozápadním německém státě Porýní-Falc.

Polský poslanec Dominik Tarczynski vyškolil moderátorku BBC ohledně uprchlíků: „Kolik teroristických útoků jste měli v Londýně?"

TruthPioneer - 25. června, 2017

Polsko odmítá dodržet dohodu z roku 2015, jejímž cílem je ulehčit Řecku a Itálii od problému s uprchlíků na jejich území tím, že přerozdělí 160 000 uprchlíků mezi ostatní členy EU.

Migranti v Calais rozbili řidiči hlavu kamenem a unesli kamion

TruthPioneer - 26. července, 2017

Méně než šest týdnů po smrti Polského řidiče dodávky v Calais způsobené místními migranty, byl napaden další řidič kamionu. Tentokrát byl migranty udeřen kamenem do hlavy a následně mu byl ukraden kamion.

Švédská vláda nařídila klinice ukončit léčbu obětí znásilnění v zájmu léčby migrantů

TruthPioneer - 8. června, 2017

Švédska vláda oznámila, že na klinice ve Stockholmu už nebudou ošetřovat oběti znásilnění a peníze budou vynaloženy na léčbu traumatizovaných muslimských migrantů.

Migrace či invaze? 1 000 afrických mužů vyzbrojených tyčemi a improvizovanými oštěpy vzalo útokem španělské hranice

TruthPioneer - 10. srpna, 2017

Okolo tisíce afrických migrantů vyzbrojených provizorními zbraněmi se pokusilo v úterý ráno znovu zaútočit na španělskou enklávu Ceuta, která leží na pobřeží severní Afriky. Chtěli tak docílit vstupu do Španělska a tím i Evropské Unie.

Go to top