Na tomto blogu se snažím přinášet zprávy z mých oblíbených zahraničních webů, které se u nás nepublikují.

merkel_trump_necenzurované_zprávy

TruthPioneer - 28. května, 2017

Evropa "musí vzít osud do svých rukou" v době, kdy je západní alianci rozdělena kvůli výsleku referenda o Brexitu a zvolením Donalda Trumpa prezidentem USA, uvedla německá kancléřka Angela Merkelová v neděli.

„Časy, kdy jsme se mohli zcela spolehnout na ostatní partnery jsou pomalu pryč. Zažila jsem to v posledních několika dnech," uvedla Merkelová na volebním shromáždění v Mnichově v jižním Německu. „My Evropané musíme skutečně vzít svůj osud do vlastních rukou," dodala. „Zatímco Německo a Evropa budou usilovat o to, aby dobře vycházeli s Amerikou a Británií, my Evropané musíme bojovat za náš vlastní osud," pokračovala Merkelová. Zvláštní důraz byl kladen na vztahy mezi Berlínem a nově zvoleným francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem.

Čtěte dál - Jak Obamova "inteligentní síla" pomohla k útoku Manchesteru

Kancléřka se právě vrátil ze summitu G7, který skončil v sobotu bez dohody mezi USA a ostatními šesti zeměmi o dodržování dohody o klimatu z Paříže v roce 2015. Merkelová v sobotu označila výsledek diskuze "šest proti jednomu" jako velmi obtížné a neuspokojivé.

Americký prezident oznámil přes svůj účet na Twitteru, že v příštím týdnu oznámí, zda se Spojené státy budou držet dohody o globálních emisích. Nutno dodat, že behem předvolební prezidentské kampaně slíbil, že od dohody upustí.

Během své první cesty do zahraničí jako prezident Trump zopakoval minulou kritiku spojenců NATO, že nesplňují závazky vojenských výdajů obranné aliance na 2,0% HDP. Trump také údajně popsal německé obchodní praktiky jako "špatné, velmi špatné" ohledně prodeje německých automobilů v USA. Prezident si stěžuje, že největší eknomika Evropy prodává v USA příliš mnoho automobilů.

Parlamentní volbý v Německu proběhnou v záři tohoto rokku a podle průzkumu má kancléřka, která je u moci od roku 2005, dobrou šanci být zvolena do svého čtvrtého funkčního období.

 

Zdroj - Breitbart

Populární

Muslimský migrant se čtyřmi manželkami a 23 dětmi obdrží v Německu 360 000 eur za rok v dávkách

TruthPioneer - 19. června, 2017

Syrský uprchlík, kterému byl udělen azyl v Německu, spolu s jeho čtyřmi manželkami a 23 dětmi, nyní získává 360 tisíc euro ročně z dávek, což vyvolává pobouření mezi německými občany. 49lety muslimský migrant, identifikovaný pouze jako Ghazia A., utekl v roce 2015 ze Sýrie a nyní sídlí v Montabaure, jihozápadním německém státě Porýní-Falc.

Polský poslanec Dominik Tarczynski vyškolil moderátorku BBC ohledně uprchlíků: „Kolik teroristických útoků jste měli v Londýně?"

TruthPioneer - 25. června, 2017

Polsko odmítá dodržet dohodu z roku 2015, jejímž cílem je ulehčit Řecku a Itálii od problému s uprchlíků na jejich území tím, že přerozdělí 160 000 uprchlíků mezi ostatní členy EU.

Migranti v Calais rozbili řidiči hlavu kamenem a unesli kamion

TruthPioneer - 26. července, 2017

Méně než šest týdnů po smrti Polského řidiče dodávky v Calais způsobené místními migranty, byl napaden další řidič kamionu. Tentokrát byl migranty udeřen kamenem do hlavy a následně mu byl ukraden kamion.

Švédská vláda nařídila klinice ukončit léčbu obětí znásilnění v zájmu léčby migrantů

TruthPioneer - 8. června, 2017

Švédska vláda oznámila, že na klinice ve Stockholmu už nebudou ošetřovat oběti znásilnění a peníze budou vynaloženy na léčbu traumatizovaných muslimských migrantů.

Migrace či invaze? 1 000 afrických mužů vyzbrojených tyčemi a improvizovanými oštěpy vzalo útokem španělské hranice

TruthPioneer - 10. srpna, 2017

Okolo tisíce afrických migrantů vyzbrojených provizorními zbraněmi se pokusilo v úterý ráno znovu zaútočit na španělskou enklávu Ceuta, která leží na pobřeží severní Afriky. Chtěli tak docílit vstupu do Španělska a tím i Evropské Unie.

Go to top