Na tomto blogu se snažím přinášet zprávy z mých oblíbených zahraničních webů, které se u nás nepublikují.

obama_necenzurované_zprávy_truthpioneer

TruthPioneer - 27. května, 2017

Pátrání po teroristické síti za útokem v Manchesteru se nyní soustřeďuje na Libyi, kde byli otec a bratr atentátníka Salmana Abediho zatčeni ve čtvrtek. Salman Abedi se z Libye vrátil jen nedávno zpátky do Manchesteru.

To však není překvapující. Jižní Manchester je domovem jedné z největších libyjských komunit na světě, která se v posledních letech stala primárním náborovým místem pro mladé džihádisty. A samotná Libye je základnou pro křídlo ISIS pro vnější operace, které má za úkol organizovat teroristické útoky v Evropě. Po pádu Moammara Khadafyho se Libye stalo útočištěm islamistických teroristických skupin.

Takový je výsledek neúspěšné politiky Baracka Obamu - kterou jak sám sebevědomě oznámil, bude chytřejší než politika jeho předchůdců v Iráku. Jak se však ukázalo, bylo to chýbné. Obama s obrovským přispěním tehdejší ministrině zahraničí Hillary Clintonové účinně dosáhl změny režimu v Libyi, přičemž se vyhnul okupaci, která se Bushově administrativě ukázala jako velmi smrtící a nákladná poté, co byl sesazen Saddám Husajn. Místo toho bylo vytvořeno obrovské vakuum, rychle vyplněné občanskou válkou mezi různými milicemi, ISIS a dalšímy extrémisty. Situace v Libyji je rovněž zodpovědná za velkou část uprchlických toků, které zaplavují Evropu.

To se dalo předvídat. Odborníci na situaci v Libzi z ministerstva zahraničí varovaly od začátku, že politicka situace v Libyi bez Khadafyo vedení je beznadějné, takže krajina se stane zkrachovaným, kterým je nyní.

Čtěte dál - Německý ministr financí reaguje na útok v Manchesteru: Křesťané se mohou učit od muslimských migrantů

Zkrátka Obama a Bush udělali stejnou chybu: Neměli žádný skutečný plán pro to, co přišlo po zesazení despotického vedení.

 

Zdroj - FoxNation

Populární

Muslimský migrant se čtyřmi manželkami a 23 dětmi obdrží v Německu 360 000 eur za rok v dávkách

TruthPioneer - 19. června, 2017

Syrský uprchlík, kterému byl udělen azyl v Německu, spolu s jeho čtyřmi manželkami a 23 dětmi, nyní získává 360 tisíc euro ročně z dávek, což vyvolává pobouření mezi německými občany. 49lety muslimský migrant, identifikovaný pouze jako Ghazia A., utekl v roce 2015 ze Sýrie a nyní sídlí v Montabaure, jihozápadním německém státě Porýní-Falc.

Polský poslanec Dominik Tarczynski vyškolil moderátorku BBC ohledně uprchlíků: „Kolik teroristických útoků jste měli v Londýně?"

TruthPioneer - 25. června, 2017

Polsko odmítá dodržet dohodu z roku 2015, jejímž cílem je ulehčit Řecku a Itálii od problému s uprchlíků na jejich území tím, že přerozdělí 160 000 uprchlíků mezi ostatní členy EU.

Migranti v Calais rozbili řidiči hlavu kamenem a unesli kamion

TruthPioneer - 26. července, 2017

Méně než šest týdnů po smrti Polského řidiče dodávky v Calais způsobené místními migranty, byl napaden další řidič kamionu. Tentokrát byl migranty udeřen kamenem do hlavy a následně mu byl ukraden kamion.

Švédská vláda nařídila klinice ukončit léčbu obětí znásilnění v zájmu léčby migrantů

TruthPioneer - 8. června, 2017

Švédska vláda oznámila, že na klinice ve Stockholmu už nebudou ošetřovat oběti znásilnění a peníze budou vynaloženy na léčbu traumatizovaných muslimských migrantů.

Migrace či invaze? 1 000 afrických mužů vyzbrojených tyčemi a improvizovanými oštěpy vzalo útokem španělské hranice

TruthPioneer - 10. srpna, 2017

Okolo tisíce afrických migrantů vyzbrojených provizorními zbraněmi se pokusilo v úterý ráno znovu zaútočit na španělskou enklávu Ceuta, která leží na pobřeží severní Afriky. Chtěli tak docílit vstupu do Španělska a tím i Evropské Unie.

Go to top