Na tomto blogu se snažím přinášet zprávy z mých oblíbených zahraničních webů, které se u nás nepublikují.

švédské_feministky_a_islámský_fundamentalismus

TruthPioneer - 22. května, 2017

Feministky ve Stockholmu odcházejí z oblastí obydlených migranty, jako například Husby a Tensty, protože náboženští fundamentalisté nyní ovládají tyto předměstí.

Nalin Pekgul je feministka a bývalá poslankyně za levicovou stranu Švédských sociálních demokratů. Přes více než 30 let žila ve stockholmském předměstí Tenstě, ale jak sama říká, už se necítí v bezpečí. Tvrdí, že muslimští fundamentalisté tu vládnou a ona nemá pocit, že muže navštívit centrum Tenstě, aniž by byla obtěžována, píší švédské noviny SVT.

Podle paní Pekgul se situace žen ve veřejném životě v této oblasti zhoršila v průběhu posledních několika let. Všimla si, že došlo k nárůstu náboženského fundamentalismu mezi lidmi v této oblasti, z nichž mnozí pocházejí z rodin migrantů. Pekgul se pokoušela bojovat proti tomuto trendu organizováním schůzek v kavárně, ale brzy od toho upustila. „V Tenstě jsem známa osoba a tak netoužím vyvolávat potíže, když jsem obtěžována,“ vysvětlila Pekgul proč už nechodí do centra tohoto předměstí. Když byla dotázána, jestli zůstane na předměstí, řekla: „Vždycky doufám, že se to přežene. Člověk by neměl zapomenout, že drtivá většina obyvatel zde fundamentalisty nemá rádo.“

Čtěte dál - Muslim byl přijat na univerzitu poté co na přihlášku napsal sto krát ‘černé životy jsou důležité‘

Zeliha Dagli, bývalý politik Levicové strany se nakonec přestěhoval z předměstí Husby. Dagli popsal situaci v Husby, kde vládne takzvaná morální policie, která se snaží kontrolovat chování žen. Dagli nyní žije v centru Stockholmu a říká, že je šťastnější, může nosit a říkat co chce, bez obav o svou bezpečnost. Uvažovala by o návratu do Husby, ale pouze v případě, že se oblast stane opět bezpečná. Husby je stejně jako další no-go předměstí Rinkeby, silně obsazené migrant z afrických zemí a ze Středního východu, z nichž mnoho jsou muslimy. V květnu loňského roku tam byl norský filmový štáb napaden skupinou místních obyvatel při natáčení rozhovoru se švédským ekonom a autorem Tino Sanandaji.

Sanandaji, kurdský íránský imigrant, byl mnohýma ve Švédsku obviněn kvůli své nové knize Mass Challenge. Tato kniha popisuje problémy, kterým Švédsko čelí v důsledku masové imigrace. Jedna knihovna ve Stockholmu dokonce odmítla knihu skladovat kvůli obvinění z rasismu.

 

Zdroj - Breitbart

Populární

Muslimský migrant se čtyřmi manželkami a 23 dětmi obdrží v Německu 360 000 eur za rok v dávkách

TruthPioneer - 19. června, 2017

Syrský uprchlík, kterému byl udělen azyl v Německu, spolu s jeho čtyřmi manželkami a 23 dětmi, nyní získává 360 tisíc euro ročně z dávek, což vyvolává pobouření mezi německými občany. 49lety muslimský migrant, identifikovaný pouze jako Ghazia A., utekl v roce 2015 ze Sýrie a nyní sídlí v Montabaure, jihozápadním německém státě Porýní-Falc.

Polský poslanec Dominik Tarczynski vyškolil moderátorku BBC ohledně uprchlíků: „Kolik teroristických útoků jste měli v Londýně?"

TruthPioneer - 25. června, 2017

Polsko odmítá dodržet dohodu z roku 2015, jejímž cílem je ulehčit Řecku a Itálii od problému s uprchlíků na jejich území tím, že přerozdělí 160 000 uprchlíků mezi ostatní členy EU.

Migranti v Calais rozbili řidiči hlavu kamenem a unesli kamion

TruthPioneer - 26. července, 2017

Méně než šest týdnů po smrti Polského řidiče dodávky v Calais způsobené místními migranty, byl napaden další řidič kamionu. Tentokrát byl migranty udeřen kamenem do hlavy a následně mu byl ukraden kamion.

Švédská vláda nařídila klinice ukončit léčbu obětí znásilnění v zájmu léčby migrantů

TruthPioneer - 8. června, 2017

Švédska vláda oznámila, že na klinice ve Stockholmu už nebudou ošetřovat oběti znásilnění a peníze budou vynaloženy na léčbu traumatizovaných muslimských migrantů.

Migrace či invaze? 1 000 afrických mužů vyzbrojených tyčemi a improvizovanými oštěpy vzalo útokem španělské hranice

TruthPioneer - 10. srpna, 2017

Okolo tisíce afrických migrantů vyzbrojených provizorními zbraněmi se pokusilo v úterý ráno znovu zaútočit na španělskou enklávu Ceuta, která leží na pobřeží severní Afriky. Chtěli tak docílit vstupu do Španělska a tím i Evropské Unie.

Go to top